KVALIFIKACIJE ZA EP

BiH lovi prvo mjesto, a Srbi doigravanje

11.10.2011 u 20:35

Posljednjeg dana kvalifikacija ima nekoliko zanimljivih utakmica u kojima sudjeluju i reprezentacije bivše države. BiH gostuje kod Francuske (21), a Slovenija će biti domaćin Srbiji (20.45). Najzanimljivije trenutke pratite na tportalu

Srbiji opasno visi. 'Orlovi' mogu u dodatne kvalifikacije samo ako pobjede u Mariboru Sloveniju, a u pet međusobnih ogleda ove dvije zemlje nikada nitko nije uzeo cijeli plijen. U slučaj remija ili slovenskog trijumfa, druga u skupini će biti Estonija, dok je Italija uvjerljivo prva.

Reprezentacija BiH je osigurala dodatne kvalifikacije, a u slučaju da šokira Francuze na njihovom travnjaku tada bi Sušićevi izabranici preskočili 'galske pijetlove' na ljestvici i kao prvi izravno otišli u Poljsku i Ukrajinu.

Slovenija – Srbija 1:0

90' - kraj utakmice, Estonija je druga i ide u dodatne kvalifikacije
88' - Matavž je mogao sve riješiti, ali je Jorgačević obranom ostavio malo nade za Srbe
78' - Mrđa je bio u prilici, ali opet je bio sjajan Handanovič
76' - sanjat će Srbi Handanovića koji je sada bio uspješniji od Pantelića
64' - pamtit će Srbi ovaj trenutak, Šuler je u šesnaestercu srušo Krasića, ali Vidićev udarac obranio je Handanovič
60' - Handanovič se prometnuo u junaka, zaustavio je pokušaj Krasića
57' - Matavž je opalio, ali ne i pogodio
51' - Srbi nikako ne mogu pronaći prolaz do Handanovčevog gola
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45+1' - kraj prvog dijela, Slovenci vode, Srbi su u šoku
45+1 - 1:0 - GOOOOL - u sudačkoj nadoknadi Vršič je pogodio za Slovence
34' - pokušao je Bačinovič, ali nije bilo posla za srpskog vratara Jorgačevića
29' - Ninković je zaprijetio, no nije bio precizan
22' - na utakmici ima jako puno prekršaja, nema popusta za Srbe iako Slovencima ne treba
16' - Srbija je sada pokušala do vodstva doći preko Petrovića
12' - Mrđa je zaprijetio s gostujuće strane
5' - nekoliko prekršaja s obje strane
1' - počela je utakmica

Francuska – BiH 1:1

90+5' - kraj utakmice
90+2' - posljednji pokušaj BiH išao je preko Papca koji nije bio precizan
87' - Nasri je mogao zaključiti utakmicu, ali je Begović obranio i produljio neizvjesnost
77' - 1:1 - GOOOOL - Nasri je zabio iz jedanaesterca
75' - Lloris je opet uspješan od Džeke
73' - Nasri je na iskušenje stavio Begovića koji je bio uspješan
70' - s druge strane Lloris je spasio Francuze tako što je spriječio Džeku da zabije svoj drugi gol
69' - Begović je skinuo zicer Marvinu
57' - Remy je najopasniji francuski igrač, ali njegov udarac nije otišao u okvir vrata
52' - Džeko je raspoložen, no sada su Francuzi ipak blokirali njegov udarac
47' - Džekin pokušaj nije ugrozio Llorisa, ali je napadač BiH poslao upozorenje blijedom domaćinu

45' - kraj prvog dijela
40' - 0:1 - GOOOOL - Džeko je pogodio i zasluženo doveo BiH u vodstvo
36' - u prvom poluvremenu gosti su puno bolji i njihov optimizam prije utakmice je bio opravdan
30' - BiH bez imalo respekta igra protiv Francuza
24' - još jednom je zdarac oprobao Džeku, ali nije bilo promjene rezultata
18' - BiH je opasna, sada je Lloris skinuo priliku Džeki
16' - u Misimovićevom udarcu nije bilo preciznosti
9' - Remy je imao zicer, ali se istaknuo vratar Hasagić
3' - bolje su u utakmicu ušli gosti, prvo je pucao Lulić, a zatim Medunjanin