BUNDESLIGA

Bayern u šoku zbog zaostaka i Riberyja

15.01.2011 u 18:12

U susretu 18. kola njemačkog nogometnog prvenstva prvaci iz posljednje dvije sezone, Wolfsburg i Bayern odigrali su neodlučeno 1:1 (0:1). Danijel Pranjić izborio je penal za Bayern kojeg je Lahm promašio

Poveo je Bayern preko Müllera (7) nakon velike pogreške domaćeg vratara, a na konačnih 1:1 izjednačio je Riether (86). Oba sastava promašila su po 11-erac, za Bayern nije pogodio Lahm u 21. minuti, a za Wolfsburg Grafite u 43. Mario Mandžukić odigrao je čitavu utakmicu za Wolfsburg, dok je Danijel Pranjić igrao do 82. minute za Bayern. Upravo na našem reprezentativcu napravljen je prekrašj za penal.

Nakon dužeg oporavka u sastav Bavaraca vratio se Arjen Robben, ali po svemu sudeći Bavarci su opet na duže vrijeme ostali bez drugog krativca, Francuza Francka Riberyja. On je u prvom poluvrmenu zbog ozljede stopala iznesen s terena.

Bayern je trenutačno peti sa 30 bodova, 16 manje od vodeće Borussije iz Dortmunda, dok je Wolfsburg 14. sa 20 bodova.

Igrač s hrvatskim državljanstvom Boris Vukčević bio je strijelac za Hoffenheim, ali njegova je momčad ipak izgubila sa 1:2 na gostovanju kod Werdera u Bremenu. Vukčević je izjednačio na 1:1 u 87. minuti, ali domaćima je pobjedu donio Frings (90+2). Prvi gol na utakmici postigao je Pizarro u 36. minuti. Vukčević je odigrao čitavu utakmicu za Hoffenheim, dok je Josip Šimunić u igru ušao tek u 88. minuti.

Na ljestvici vodi Borussia iz Dortmunda sa 46 bodova, 13 manje imaju drugi mainz i treći Bayer iz Leverkusena.