SVI REZULTATI

Barcin junak u Bjelorusiji bio je Ivan Rakitić; zabio dva sjajna gola

20.10.2015 u 22:16

U trećem kolu Lige prvaka Barcelona je gostovala u Bjelorusiji kod BATE Borisova, a junak gostujućeg sastava bio je Ivan Rakitić

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić bio je prvo u Barceloninoj pobjedi 2-0 protiv BATE Borisova u susretu trećeg kola E skupine nogometne Lige prvaka.

Rakitić je postigao oba gola za europske prvake, a posebno je bio lijep prvi pogodak u 48. minuti kada je opalio sa 20-tak metara i pogodio rašlje bjeloruskog sastava. Hrvatski veznjak upisao se u strijelce i u 64. minuti kada je podigao loptu preko golaman, a oba puta asistirao mu je Neymar. Barca je nastupila bez najboljeg igrača Lionela Messija koji je izvan stroja zbog ozljede.

U drugom susretu Bayer Leverkusen i Roma su odigrali 'ludu' utakmicu koja je završila 4-4. Domaćin je nakon 19 minuta vodio 2-0, no Roma je do kraja poluvremena uspjela izjednačiti, a potom u nastavku susreta postigla dva gola i povela 4-2. Ipak, 'apotekari' su u samoj završnici uspjeli izjednačiti. Golove za Bayer zabili su Javier Hernandez (4-11m, 19), Kevin Kampl (84) i Admir Mehmedi (86), dok su strijelci za Romu bili Daniele de Rossi (29, 38), Miralem Pjanić (54) i Iago Falkue (73). Hrvatski nogometaši Tin Jedvaj i Dario Krešić nisu nastupili za Romu. Roma je tako i dalje bez gostujuće pobjede u Ligi prvaka. Posljednji put je slavia u studenom 2015. protiv Basela (3-2).

U skupini G Dynamo Kijev i Chelsea su odigrali bez golova. Domagoj Vida je odigrao cijeli susret za domaći sastav. U drugom dvoboju Porto je rutinski stigao do bodova protiv Maccabi Tel Aviv pobijedivši 2-0, a golove su zabili Vincent Aboubakar (37) i Yacine Brahimi (41). Na ljestvici vodi Porto (7), ispred Dynama (5), Chelsea (4) i Maccabija (0).

U skupina H Zenit je pobijedio Lyon 3-1 i trećom pobjedom praktički osigurao prolaz. Golove za ruski sastav zabili su Artem Dzjuba (3), Hulk (56) i Danny (83), dok je pogodak za Lyon postigao Alexandre Lacazette (49). Zenit do sada nikada nije dobio prve dvije utakmice u LP, a ove sezone je upisa tri pobjede u prva tri kola.

U drugom susretu Valencia je pobijedila Gent 2-1. Sofiane Feghouli (15) i Stefan Mitrović (72-ag) bili su strijelci za domaćine, a Thomas Foket (40) za goste.