španjolska liga

Barcelona je u gradskom derbiju protiv Espanyola bila na rubu poraza, a onda je u 96. minuti De Jong zabio za remi

13.02.2022 u 23:31

U derbiju 24. kola španjolskog nogometnog prvenstva Espanyol i Barcelona su u gradskom derbiju odigrali 2:2 nakon što je Barca izjednačila u šestoj minuti nadoknade.

Barcelona je povela, Espanyol je potom okrenuo rezultat i činilo se kako će ostvariti prvu ligašku pobjedu protiv gradskog suparnika nakon 13 godina. Posljednji put Espanyol je u prvenstvu dobio Barcelonu 21. veljače 2009. godine rezultatom 2:1. Nakon toga Barca je dobila 18 susreta, a pet utakmica je završilo bez pobjednika.

I ovoga puta je Espanyol imao 2:1 i činilo se kako će crna serija okončati, no gol Luuka de Jonga u šestoj minuti sudačke nadoknade spasio je Barcelonu poraza.

Barca je povela već u drugoj minuti utakmice golom Pedrija, no u 40. minuti je sjajnim golom s ruba kaznenog prostora izjednačio Sergi Darder.

U 56. minuti Gabi je doveo goste u novu prednost, no pogodak je naknadno poništen nakon video pregleda zbog zaleđa. Međutim, gol Raula de Tomasa u 64. minuti za vodstvo Espanyola 2:1 je bio regularan. Darder je uputio sjajnu dugačku loptu, Eric Garcija se loše postavio, što je iskoristio De Tomas, prsima je primio loptu i pogodio za 2:1.

U sudačkoj nadoknadi obje su momčadi ostale s igračem manje. Zbog naguravanja su domaći veznjak Nicolas Melamed i Barcelonin branič Gerard Pique dobili žute kartone, a kako su im to bili drugi morali su ranije napustiti teren.

• +7
Espanyol - Barcelona, španjolska liga, 13.2.2022. Izvor: EPA / Autor: Andreu Dalmau

Kada se već činilo kako će Espanyol izdržati, Adama Traore je u šestoj minuti nadoknade ubacio, a De Jong sjajno glavom pogodio za 2:2.

U ranije odigranom susretu Real Betis je na gostovanju pobijedio Levante 4:2 osvojivši važne bodove u borbi za plasman u Ligu prvaka.

Gosti su sjajno ušli u susret i već u prvom poluvremenu su poveli 3:0 golovima Nabila Fekira (14), Edgara Gonzaleza (29) i Williama Carvalha (42). Dani Gomez je u 43. minuti smanjio na 3:1, a u drugoj minuti nastavka Gomez je svojim drugim golom vratio domaćine u život.

Međutim, Fekir je u 49. minuti zabio i četvrti gol za goste iz Seville. Levante je u 74. minuti ostao s igračem manje nakon što je isključen Roberto Soldado i rezultat se do kraja susreta više nije mijenjao.

Real Sociedad je bio bolji od Granade 2:0 golovima Mikela Oyarzabala (37-11m) i Rafinhe (74).

U prvom nedjeljnom susretu Alaves je pobijedio Valenciju 2:1. Mamadou Loum je u 14. minuti doveo Alaves u vodstvo, izjednačio je Goncalo Guedes u 62. minuti iz jedanaesterca, a pobjedu domaćem sastavu donio je Joselu u 76. minuti, također iz kaznenog udarca.

Na ljestvici vodi Real Madrid s 54 boda, Sevilla na drugom mjestu ima 50, a treći je Betis s 43 boda. Slijede Barcelona i Atletico Madrid s po 39 bodova, dok Real Socieda ima 38.