PROŠLI NA PENALE

Barca se nakon Splita vratila pobjedama

26.07.2011 u 23:06

U prvoj utakmici Audi kupa u Münchenu nogometaši Barcelone pobijedili su brazilski Internacional nakon jedanaesteraca 6:4 (2:2)

Trener Pep Guardiola je u sastavu, za razliku od onog koji je počeo splitsku utakmicu, zamijenio čak šest igrača. Svoje mjesto u prvih jedanaest zadržali su Valdes, Alcantara, Keita, Fontas i Afellay.

Španjolski i europski prvaci poveli su pogotkom Alcantara u 15. minuti. Na odmor se otišlo s vodstvom Barcelone, a onda je Guardiola uoči drugog poluvremena u igru ubacio Villu, Rodrigueza i Suareza.

U 55. minuti brazilski je sastav izjednačio, strijelac je bio Nei. No njihovo veselje nije dugo trajalo, osam minuta kasnije katalonski je sastav ponovo u vodstvo doveo Dos Santos. Četiri minute prije kraj utakmice Damaio je izjednačio na 2:2.

Pobjednika su odlučivali jedanaesterci, a uspješnija je bila Barcelona, koja je na kraju slavila 6:4.