PRITISAK NA REALU

Barca na 'minus tri', Messi zabio 60. gol u sezoni

07.04.2012 u 22:16

Zadnji koji je zabio 60 ili više golova u vrhunskim europskim ligama, bio je Gerd Müller 1972/73. u dresu Bayerna (67 golova)

Njegovo Veličanstvo ponovo se ukazalo! U pobjedi Barcelone u Zaragozi protiv istoimenog domaćina 4:1, u sklopu 32. kola španjolskog nogometnog prvenstva, Lionel Messi postigao je dva pogotka. Time je argentinski čarobnjak došao do brojke od 60 golova u sezoni! Prvi je to put od sezone 1972/73. u vrhunskim europskim ligama da je neki nogometaš došao do 60 i više golova. Posljednji kojemu je to uspjelo bio je Gerd Müller koji je u spomenutoj sezoni u dresu Bayerna zabio 67 golova.

Podsjetimo, u prošloj je sezoni zabio 'samo' 53 gola.

Inače, Barca je na gostovanju kod Zaragoze, za koju Dujmović nije ulazio u igru s klupe, gubila. Domaće je u vodstvo doveo Aranda u 30. minuti, no ubrzo su stvari sjele na svoje mjesto. Puyol je izjednačio u 36. na 1:1, a Messi tri minute kasnije zabio svoj prvi gol na utakmici. U 86. minuti zatim je Argentinac zabio s bijele točke nakon prekršaja na Alexisu Sanchezu, a stigao je i asistirati za jedan gol, onaj Pedra u 90. za konačnih 4:1.