oštre kritike

Austrijski mediji nisu imali nimalo milosti nakon teškog poraza Rapida na Maksimiru; evo što sve pišu o debaklu Bečana

05.11.2021 u 09:21

Dinamo je u 4. kolu Europske lige na Maksimiru pobijedio bečki Rapid 3:1 i tako ostao u konkurenciji za osvajanje drugog mjesta u skupini. Bila je to slatka osveta za poraz 2:1 iz prve međusobne utakmice, a austrijski mediji oštro su kritizirali poraz momčadi iz Beča

Utakmica na Maksimiru nije dobro počela, Rapid je šokirao 'modre' već u 8. minuti golom Knasmüllner za 0:1. No, to je u principu bilo sve što su gosti iz Beča u četvrtak navečer napravili u Zagrebu.

Dinamo je ekspresno izjednačio u 12. minuti golom Petkovića, a svoju je dominaciju okrunio vodstvom 2:1 u 34. minuti preko Andrića. Za konačnih 3:1 zabio je Šutalo u 83. minuti i tako pokopao sve nade Austrijanaca.

Austrijski mediji nakon utakmice nisu imali milosti za nogometaše Rapida. Uoči utakmice podsjećali su na pobjedu 2:1 iz prve utakmice u Beču i naglašavali kako već u Zagrebu Rapid može osigurati proljeće u Europi, ali nakon poraza su 'okrenuli ploču'.

Die Presse u svom izvještaju iz Zagreba napominje kako navijači Rapida nisu smjeli doći na Maksimir, no nekolicina ih je ipak uspjela kupiti ulaznice te su susret pratili sa zapadne tribine.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

• +73
Dinamo - Rapid Beč, 4. kolo Europske lige, 2021/22 Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac / CROPIX

'Rano vodstvo bilo je jako dobar razlog za slavlje na tribini gdje su bili okruženi domaćim navijačima. No, radost zbog gola Knasmüllnera nije dugo trajala. Sve nakon toga nije bilo dobro, Rapid je djelovao previše preplašeno', piše Dier Presse i dodaje:

'Ovim 3:1 porazom potpuno je ispran dojam igre i pobjeda (2:1) Rapida iz prve utakmice u Beču. Okrutna stvarnost je takva da se u Rapidu sada nadaju osvajanju trećeg mjesta u skupini i mogućem nastavku natjecanja u Konferencijskoj ligi.'

Die Presse se osvrnuo i na atmosferu na ruševnom Maksimiru.

'Na tribinama se glasno slavilo iako je jedna od najvećih tribina nakon potresa u ožujku 2020. godine zbog opasnosti od urušavanja morala ostati prazna. Planovi za novi stadion su spremni, a dizajnirao ga je Otto Barić mlađi, sin pokojne trenerske legende', navodi se u izvještaju iz Zagreba.

Izvjestitelj Kronen Zeitunga ustvrdio je kako se Rapid u Beč vraća bez bodova iako su odigrali hrabru utakmicu.

'Pobjeda Dinama bila je više nego zaslužena, Rapid na međunarodnoj sceni mora dati puno više. Dinamo je bio nemilosrdno učinkovit, bili su kompaktniji i efikasniji, sve što Rapid nije bio', piše Kronen Zeitung.

• +11
Dinamo - Rapid, navijači na utakmici Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorsic / CROPIX

Kurier pod naslovom 'Puno krvi i niti jedan bod za Rapid u Zagrebu' tvrdi kako je Rapid zasluženo poražen na Maksimiru.

'Dinamo je bio favorit i očekivano je slavio pred svojim navijačima koji su proslavili 35. godišnjicu postojanja', donosi Kurier i zaključuje:

'Rapid je imao previše problema s ozljedama uoči utakmice, onda je već u 21. minuti iz igre morao i Moormann... Teško je bilo očekivati čudo u takvoj situaciji.'