NEIZVJESTAN DVOBOJ

Athletic Bilbao preokrenuo protiv Atletica i izborio finale Superkupa protiv drugog madridskog velikana Reala

13.01.2022 u 22:13

U finalu španjolskog nogometnog Superkupa 16. siječnja u Rijadu igrat će Real Madrid i Athletic Bilbao

Athletic Bilbao je u polufinalu priredio iznenađenje porazivši Atletico Madrid sa 2:1, dok je u prvom polufinalnom susetu Real Madrid u srijedu nakon produžetaka porazio Barcelonu sa 3:2.

Baskijski sastav je izborio finale okrenuvši rezultat protiv aktualnog španjolskog prvaka. Atletico je poveo u 62. minuti nakon autogola vratara Unaia Simona. Joao Felix je pucao glavom, lopta je pogodila stativu te se odbila u nesretnog Simona i završila u mreži.

Athletic je izjednačio u 77. minuti golom Yeraya Alvareza, a dvije minute kasnije Nico Williams je okrenuo rezultat.

U posljednjim trenucima susreta madridska momčad je ostala s igračem manje nakon što je isključen Jose Gimenez. Šime Vrsaljko je odigrao cijeli susret za Atletico.

U prvom polufinalnom susetu Real Madrid je u srijedu nakon produžetaka porazio Barcelonu sa 3:2.

'Kraljevski klub' je do finala odveo pogodak Urugvajca Fedea Valverdea u 98. minuti, a vrlo kvalitetan i dinamičan El Clasico prvi puta se igrao u Saudijskoj Arabiji.

Golove za Real Madrid zabili su i Vinicius Junior (25), te Karim Benzema (72), dok su za Barcu bili strijelci Luuk de Jong (41) i Ansu Fati (83),