engleska liga

Arsenal je samo dva puta pucao u okvir gola Liverpoola, ali i to je bilo dovoljno za pobjedu 'topnika'

15.07.2020 u 23:24

U derbiju 36. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je pobijedio Liverpool 2:1 nanijevši prvacima treći poraz ove sezone...

Junak utakmice bio je francuski napadač Alexandre Lacazette koji je upisao gol i asistenciju u pobjedi 'topnika'.

Novi engleski prvak je poveo u 20. minuti golom Sadia Manea na asistenciju Andrewa Robertsona. Bio je to njegov šesti gol protiv 'topnika', a samo je Crystal Palaceu zabio više, čak devet.

Međutim, u nastavku prvog dijela 'redsi' su domaćinu poklonili dva gola za preokret.

U 32. minuti Virgil van Dijk je neoprezno vratio loptu svom golmanu Alissonu, pogrešku je spremno dočekao Alexandre Lacazette i mirno zabio za 1:1.

U 43. minuti pogriješio je i Alisson loše ispucavši loptu. Lacazette je primio loptu, te odmah uposlio Reissa Nelsona koji je pored bespomoćnog brazilskog vratara zabio za 2:1.

Zanimljivo, bila su to jedina dva udarca domaćih igrača u okvir suparničkog gola tijekom svih 90 minuta. Liverpool je imao 24 udarca, ali nije uspio izjednačiti upisavši treći poraz sezone. Dejan Lovren nije nastupio za goste.