engleska liga

Arsenal je napokon pronašao žrtvu i osjetio slast pobjede; 'topnici' su na ovo čekali puna dva mjeseca

16.02.2020 u 21:18

Nogometaši Arsenala pobijedili su na Emiratesu Newcastle United 4:0 u susretu 26. kola engleskog prvenstva. Ovo je prva prvenstvena pobjeda 'topnika' još od sredine prosinca prošle godine, čak osam utakmica Arsenal nije osjetio slast slavlja (šest remija, dva poraza)...

Posljednju pobjedu Arsenal je ostvario još 9. prosinca prošle godine protiv West Hama, a od tada je nanizao šest remija i dva poraza. 'Topnici' su u donjem dijelu prvenstvene ljestvice i slavlje protiv Newcastlea bilo je neophodno.

Koliki je pritisak na igračima Arsenala osjetilo se i u prvom poluvremenu u kojemu nije bilo golova.

Na samom početku drugog dijela 'topnici' ubacuju u brzinu više i dolaze do brza dva gola. Prvo je u 54. minuti pogodio Pierre-Emerick Aubameyang da bi samo tri minute kasnije isto učinio Nicolas Pepe.

• +5
Premier liga, Arsenal - Newcastle Izvor: Profimedia / Autor: Robin Parker / Zuma Press / Profimedia

Imao je Newcastle nekoliko prilika da se vrati u utakmicu, ali nije ih koristio.

Na samom kraju su 'topnici' to kaznili i golovima Özila u 89. i Lacazettea u 95. minuti te proslavili vrijednu i uvjerljivu pobjedu.

Arsenal se sada probio na 10. mjesto na ljestvici s 34 osvojena boda, dok je Newcastle s tri boda manje ostao na 12. poziciji.