GUŽVA NA VRHU

Arsenal do pobjede u 94., poraz Tottenhama

03.04.2010 u 18:32

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Eduardo Alves da Silva nije iskoristio priliku koju mu je u 33. kolu engleskog prvenstva ponudio manager Arsenala Arsene Wenger

Eduardo je nakon dugo vremena započeo utakmicu u početnoj postavi Arsenala, ali je zamijenjen u 79. minuti pri rezultatu 0-0 protiv skromnih Wolverhampton Wanderersa, a Arsenal je do minimalne 1-0 pobjede stigao pogotkom Nicklasa Bendtnera u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

S ova tri boda Arsenal se približio vodećem Chelseaju na tri boda zaostatka, dok od drugog Manchester Uniteda ima bod manje.

Tottenham Hotspur, koji se bori za četvrto mjesto i nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone, izgubio je na gostovanju u Sunderlandu sa 1-3 (0-2). Prva dva gola za Sunderland postigao je bivši igrač Tottenhama Darren Bent (1, 29-11m), na 2-1 smanjio je Peter Crouch (72) i to na dodavanje Nike Kranjčara, dok je konačnih 3-1 postavio Boudewijn Zenden (86). Zanimljivo, uz dva postignuta pogotka Bent je propustio iskoristiti još dva 11-erca, odnosno njegove je udarce obranio Heurelho Gomes.

Luka Modrić igrao je čitavu utakmicu za Tottenha, dok je Kranjčar odigrao drugo poluvrijeme. Vedran Ćorluka zbog ozljede gležnja nije kandidirao za sastav.

Ivan Klasnić je u domaćem 0-1 porazu Bolton Wanderersa od Aston Ville igrao od 57. minute, te je promašio tri izgledne prilike za izjednačenje.

Nikola Kalinić je u 0-0 remiju Blackburn Roversa na gostovanju kod posljednjeg Portsmoutha igrao od 80. minute.