BORBA ZA PROLAZ

Argentinci razbili Južnu Koreju

17.06.2010 u 13:25

U prvoj utakmici dana sastaju se Argentina i Južna Koreja. Maradonini izabranici po mnogima su među rijetkima koji su opravdali svoj status u dosadašnjem dijelu prvenstva. Sada je pred Messijem i društvom Južna Koreja koja je u prvom kolu razmontirala prvake Europe iz 2004. godine

Argentina je u svojoj prvoj utakmici na prvenstvu pobijedila Nigeriju, dok je Južna Koreja svladala Grčku. Pobjednik u njihovom međusobnom ogledu praktički osigurava vizu za drugi krug. Iako su 'gaučosi' favoriti, igrači Južne Koreje su protiv Grka pokazali da se na njih mora ozbiljno računati.

Argentina: Romero, Demichelis, Samuel, Heinze, Gutierrez, Maxi Rodriguez, Mascherano, di Maria, Messi, Higuain, Tevez
Južna Koreja: S.-R. Jung, B.-S. Oh, Y.-H. Cho, J.-S. Lee, Y.-P. Lee, S.-Y. Ki, J.-W. Kim, C.-Y. Lee, J.-S. Park, K.-H. Yeom, C.-Y. Park
90+2 - završila je utakmica u Johannesburgu pobjedom Argentine 4:1
89' - bez obzira na visoko vodstvo Argentinci ne prestaju s napadima.
85' - ulazimo u posljednjih pet minuta susreta.
80 - Gool! 4:1 za Argentinu.
Agüero je ubacio u peterac gdje se našao Higuain koji postiže i treći svoj pogodak
77' - Gool! 3:1 za Argentinu
. Messi je sve napravio, dva puta puca i na kraju je lopta došla do Higuaina koji s metra pogađa praznu mrežu
75' - Maradona mijenja. Izašao je Tevez, a ušao je Agüero
69' - iz prve puca Higuain, s vrha šesnaesterca, ali S.R. Jung brani
65' - opet Argentinci prijete, ali S.R. Jung brani
60' - iako Argentinci dominiraju, Južna Koreja je itekako opasna preko protunapada
58' - kakva akcija Južne Koreje i kakva prilika za izjednačenje. Ki Hun je bio sam pred Romerom, ali njegov šut je otišao pored gola
54' - S.R. Jung postaje najbolji igrač Koreje. Sada je krasno iskosa s desne strane oštro pucao Tevez, a golman Koreje obranio
52' - Higuain je promašio veliku priliku za Argentinu. Tevez i Di Maria su odigrali duple pasove, lopta je došla do Higuaina koji sa desetak metara loše zahvača i S.R. Jung brani
47' - ponovno su Argentinci krenuli agresivno. Higuain je probio desnu stranu, dodao Messiju no netko od igrača Južne Koreje izbija loptu u korner
46' - krenuo je i nastavak utakmice
45' - kraj prvog dijela
45' - Gool! 2:1 za Južnu Koreju.
Demichelis je teško pogriješio, C.Y. Lee se samo sjurio pred Romera i lakoćom ga matirao
44' - kakav akcija Messij. nanizao je četiri igrača Koreje, puca s vrha šesnaesterca, ali malo pored gola
40' - Argentina je skoro postigla i treći gol. Di Maria iz voleja iskosa puca, a S.R. Jung krajnjim naporom brani
36' - Chu Young puca iz slobodnjaka, ali pogađa živi zid
33' - GOOL! 2:0 za Argentinu.
Maxi Rodriguez je ubacio, a navjiši u skoku s pet metara bio je Higuain.
30' - Argentinci su dominantni u svakom segmentu igre. Praktički stalno opsjedaju vrata Južne Koreje.
27' - napadaju Argentinci. Tevez sa 30 metara snažno puca, malo iznad grede
23' - Maradona je prisiljen napraviti izmjenu. Samuel se ozlijedio, a umjesto njega je ušao Burdisso
19' - probudili su se i u Južnoj Koreji. pucao je Sungyueng, ali neprecizno
18' - samo minutu kasnije Argentinci opet prijete preko Maxija Rodrigueza čiji udarac ide pored gola
17' - GOOL! 1:0 za Argentinu. Opet gol iz prekida. Messi je ubacio, a u petercu je C.Y. Park loptu nespretno zahtavio i poslao je u vlastitu mrežu
13' - igrači Južne Koreje ne mogu probiti obranu Argentine. Svaki prelazak sredine terena za njih je zasad uspjeh.
10' - prvi žuti karton, dobio je Yeom
8' - lijepa akcija Argentine, no Higuain je umjesto ubacivanja pucao prema golu i pogriješio
6' - iako Argentinci stalno imaju loptu u posjedu, prilike nema
4' - lukav pokušaj Di Marije koji je iskosa s lijeve strane šutirao i skoro prevario S.R. Junga
2' - Argentinci su krenuli ofenzivno od samog početka. Južna Koreja praktički još nije dotaknula loptu
1' - počela je utakmica, prvi su s centra krenuli Argentinci