KOŠARKAŠKO POLUFINALE

Anzulović: Vidite da još nismo za otpis!

23.05.2012 u 22:17

Nakon utakmice koja je odlučivala o drugom finalistu domaćeg prvenstva, treneri Cedevite i Splita bili su realni u ocjeni susreta

Cedevita je dobila ono što je jednostavno morala dobiti. Momčad Dražena Anzulovića bila je veliki favorit uoči starta polufinala kontra Splita, no zahvaljujući gostujućem porazu u drugoj utakmici morala je odigrati i treću, odlučujuću u svojoj zagrebačkoj dvorani.

Pobjeda 96:70 ostvarena je lako, bez previše znoja. Bilo je sasvim očito da neki od važnijih igrača gostujuće momčadi, ponajprije Grgurević i Vujčić, nemaju dovoljno snage za trku i ritam koje je nametnuo domaćin. Nakon utakmice to je priznao i splitski trener Nikša Bavčević.

Nikša Bavčević: 'Izdržali smo koliko smo mogli, a to je bilo samo jedna četvrtina. Nešto smo pokušali u trećoj četvrtini, ali jednostavno nismo imali snage. Trkački smo pali i u ovakvoj seriji gdje se igra utakmica za utakmicom mi nismo imali snage odigrati na nivou. Ipak, čestitam svojim igračima na izvrsnoj sezoni, napravili smo puno više od očekivanja.'

Dražen Anzulović: 'Prerano ste nas otpisali, pokazali su igrači da ima još vatre u njima. Ušli smo u susret onako kako bih uvijek volio da ulaze, no znam da je to teško. Nadam se da ćemo ovakvu agresiju imati i u finalnoj seriji protiv Cibone. Čestitam igračima, jer je pritisak bio jako velik, a oni su pokazali da nisu za otpis.'

Nikola Vujčić: 'Bili smo dostojan suparnik, no kao što ste mogli vidjeti, nismo imali snage. Ponosni smo na ovo što smo dosad napravili, podigli smo interes za košarku i nadam se da će to pomoći da Split bude još bolji.'

Marino Baždarić: 'Razlika između treće i prethodne dvije utakmice protiv Splita je bila isključivo u pristupu. Vidjelo se da igramo s više želje, žara, agresivnosti, a s tim su došli i laki koševi.'