CHALLENGER U BRASOVU

Antonio Veić stigao do polufinala

07.09.2012 u 15:04

Hrvatski 24-godišnji tenisač Antonio Veić izborio je plasman u polufinale ATP Challengera u rumunjskom Brașovu, na zemljanoj podlozi

U četvrtfinalu je Lošinjanin sa 6:4, 6:2 pobijedio 323. igrača svjetskog poretka, Čileanca Hansa Podlipnik-Castilla nakon točno sat i pol igre. Bio je to njihov prvi susret u kojem je Veić realizirao tri od 10 break-šansi, dok njegov suparnik, koji je u glavni turnir ušao iz kvalifikacija, nije imao niti jednu. Čileanac je na Veićevom servisu osvojio samo 5 poena u meču.

Naš Davis Cup reprezentativac, trenutno 135. na ATP ljestvici, koji je na ovom turniru postavljen za 3. nositelja, za finale će igrati protiv pobjednika ogleda između 2. nositelja, Rumunja Adriana Ungura i Čileanca Jorgea Aguilara.

Turnir u Brașovu igra se za nagradni fond od 30.000 eura.