UTAKMICA DANA

'Antićevi orlovi' protiv 'crnih zvijezda'

13.06.2010 u 15:40

U Pretoriji se igra prva utakmica Svjetskog prvenstva iz skupine D. Na travnjak izlaze reprezentacije Srbije i Gane

Dvoboj između Gane i Srbije u oba tabora su okarakterizirali kao ključan, jer se u skupini još nalaze prvi favorit Njemačka te Australija koja je tretirana kao autsajder.

Srbija: Stojković - Ivanović, Vidić, Luković, Kolarov - Jovanović, Stanković, Milijas, Krasić - Pantelić, Žigić
Gana: Kingson - Paintsil, Vorsah, John Mensah, Sarpei - Annan, K.-P. Boateng - Tagoe, Asamoah , A. Ayew -
Gyan

DRUGO POLUVRIJEME:

90+3 - Kraj utakmice
90+2' - Još jedna vratnica Gane, Gyan nije imao sreće
88' - Tagoe je sve mogao riješiti, ali nije bio precizan s ruba šesnaesterca
84' - GOOOOOOL 0:1 Asamoah Gyan je realizirao najstrožu kaznu
83' - penal za Ganu nakon ruke Kuzmanovića
82' - Ivanović je potegao s 18 metara, ali zamalo preko grede
80' - Najbolja prilika za Srbe, Lazović je gurnuo u sredinu, Pantelić promašio, ali naletio je Krasić koji je s deset metara pucao ravno u vratara. U nastavku akcije Vidić je glavom pucao preko gola
79' - Zasad se ne primjeti da Srbija ima igrača manje
74' - Luković je dobio drugi žuti karton, Gana ima igrača više
69' - Nakon malog zatišlja, Stanković je ubacio s desne strane, ali Žigić je glavom pucao preko gola
65' - Boateng se sjurio prema golu Srbije, ali je u naletu i srušio braniča Srbije i napravio prekršaj
60' - Gyan s glavom, ali njegov udarac je okrznuo vratnicu
59' - Pantelić je prošao lijevom stranom, ali branič Gane je izbio loptu ispred Žigića
56' - Ayewu je prošao Ivanovića, ali sa 18 metara nije pogodio okvir vrata
53' - Najbolja prilika na utakmici. Gyan je ubacio, Vidića je lota preletjela, a Ayew je glavom s nekoliko metara bio neprecizan
49' - Prvi su zaprijetili Srbi, Jovanović je ušao u kazneni prostor, ali s lijeva iskosa je promašio cijeli gol
46' - Počelo je drugo poluvrijeme

PRVO POLUVRIJEME:

45' - Kraj nezanimljivog prvog dijela
45' - Krasićev udarac iz okreta je blokirala obrana Gane
40' - Jovanović je povukao skoro 40 metara, ali je oklijevao i nije uputio udarac. U nastavku akcije okušao je udarac Stanković, ali ravno u Kingsona
37' - Puno duela i trke, ali nema opasnosti ni po jednog vratara
32' - Pantelić je bi neprecizan s lijeve strane iskosa s 18 metara
29' - Kolarov je s 25 metara pucao pored lijeve vratnice
27' - Milijaš je s dugom loptom pronašao Pantelića koji u obećavajućoj situaciji  u kaznenom prostoru nije dobro primio loptu
26' - zaoštrilo se. Požutio je Vorsah, jer je s leđa pokosio Žigića
24' - Ozlijedio se Gyan u duelu s Ivanovićem, liječnici pomažu ganskom napadaču
19' - Žigić puno pomaže obrani, a sada je zaradio žuti karton zbog prekršaja
15' - Asamoah je pucao nisko s lijeve strane, ali Žigić je uklizavanjem izbacio loptu u korner i spasio 'orlove' neugodnosti'
13' - Boateng je opalio sa 23 metra, ali Stanković je blokirao
11' - Ganci nešto bolje kontroliraju sredinu, ali još nema nikakvih pravih prilika
8' - Slobodnjak s 30 metara za Srbiju, ali Antićevi izabranici su se prekombinirali
4' - Gyan je izveo slobodnjak s 20 metara, ali preko grede
2' - Annan je iz voleja s 20 metara pucao pored gola Srbije