NBA LIGA

Anthony ubacio 50 koševa Knicksima, Ukić slab

28.11.2009 u 10:40

Qklahoma City je u svojoj dvorani porazila Milwaukee Buckse sa 108:90, a jedini hrvatski košarkaš u NBA ligi Roko Leni Ukić postigao je tri koša za šest minuta igre

Splićaninu je ovo bila 14. utakmica za Buckse, a minutaža mu je minorna - prosječno igra pet minuta, a dao je ukupno 14 koševa.

Junak NBA večeri bio je Carmelo Anthony, koji je s rekordnih 50 poena pomogao Denver Nuggetsima da kod kuće svladaju New York Knickse (128:125). Za 17. uzastopnu domaću pobjedu Nuggetsi su se morali jako potruditi, a uz Anthonya, koji je pogodio i pobjednička slobodna bacanja 12 sekundi prije kraja, momčad iz Colorada je imala i raspoložene Chaunceya Billupsa (32) i JR Smitha (17). Al Harrington je dao 41 koš za New York (3:13).

Sacramento Kingsi su pobjedom u Kaliforniji (109:96) gurnuli New Jersey Netse i prema 16. uzastopnom porazu. Omjer 0:16 je sramotan za nekad slavnu momčad, koja sljedeću utakmicu igra kod prvaka LA Lakersa, a vrlo vjerojatnim 17. porazom Netsi bi izjednačili najgore početke neke momčadi u povijesti NBA lige - Miami Heat (1988) i LA Clippersa (1997).

Phoenix Sunsi su ostala najbolja momčad lige svladavši Minnesota Timberwolvese (120:95). Za Phoenix (13:3) su najviše koševa postigli Jason Richardson (22) i Grant Hill (17), dok su Timberwolves u rangu s Netsima, no ipak imaju jednu pobjedu, uz 15 poraza.

Dallas Mavericksi su s 113:92 nadigrali Indiana Pacerse zahvaljujući Nijemcu Dirku Nowitzkom (31), a Charlotte Bobcatsi su iznenadili Cleveland Cavalierse (94:87). Junak tog dvoboja bio je Gerald Wallace (31, 14 skokova), iako Bobcatsi u zadnjih 10 minuta nisu dali koša iz igre, to je bilo dovoljno za trijumf nad neraspoloženim Cavsima, koje je predvodio LeBron James (25), uz 11 poena i 8 skokova Shaquillea O'Neala.

Boston Celticsi (12:4) su lako pobijedili Toronto Raptorse, dok su u teksaškom derbiju San Antonio Spursi svladali u gostima Houston Rocketse (92:84).