njemački nogometni kup

Andrej Kramarić junak dramatične pobjede Hoffenheima u Kupu; zabio je tri gola, ali su prošli dalje tek nakon 'lutrije penala'

13.09.2020 u 19:55

Hrvatski nogometni reprezentativac Andrej Kramarić zabio je dva gola u regularnom dijelu utakmice te je realizirao jedanaesterac u raspucavanju za prolazak Hoffenheima protiv četvrtoligaša Chemnitzera u 1. kolu Njemačkog kupa

Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1, nakon 120 minuta 2:2, da bi u raspucavanju Hoffenheim bio uspješniji 3:2 za ukupnih 5:4 i prolazak među 32 posljednje momčadi u Kupu.

Andrej Kramarić je doveo Hoffenheim u vodstvo u 48. minuti, Chemnitzer je poravnao preko Freibergera u 59. minuti, pa se otišlo u produžetak.

Domaći su poveli 2:1 golom Bickela u 100. minuti, no Kramarić je iz jedanaesterca u 111. izjednačio na 2:2.

Naš je reprezentativac bio i prvi izvođač jedanaesterca u raspucavanju te je bio siguran. S druge strane, strijelac drugog gola za Chemnitzer Bickel postao je tragičar jer je u petoj seriji prebacio gol Hoffenheima i tako 'potpisao' poraz svoje momčadi.