AUSTRALIAN OPEN

Ančiću hrvatski dvoboj, ispali Roko i Ljubičić

22.01.2009 u 10:16

Na Australin Openu u drugom kolu Mario Ančić svladao je Ivu Karlovića sa 5:7, 7:5, 4:6, 6:4, 6:3, Rafael Nadal je izbacio Roka Karanušića sa 6:2, 6:3, 6:2, a Jo-Wilfrieda Tsonga je bio bolji od Ivana Ljubičića sa 6:7 (4), 7:6 (8), 7:6 (7), 6:2

Sjajan teniski meč odigrali su hrvatski predstavnici Mario Ančić i Ivo Karlović. Nakon pet iscrpljujućih setova (5:7, 7:5, 4:6, 6:4, 6:3) i nakon tri sata i 34 minute igre slavio je Splićanin.

Ovo bio njihov treći međusobni dvoboj na ATP turnirima i druga Ančićeva pobjeda. Karlović je u meču odservirao 25 asova, imao je 49 winnera i 42 neforsirane pogreške, a realizirao je tri od šest break lopti. Ančić je zabio osam asova, imao je 51 winner, 29 neforsiranih pogrešaka i realizirao je pet od 10 break lopti.

Ančićev sljedeći protivnik bit će Francuz Gilles Simon, šesti nositelj turnira, koji je treće kolo izborio pobjedom protiv Španjolca Pabla Andujara 6:4, 6:1, 6:1.

Roko Karanušić nije imao šanse protiv najboljeg tenisača svijeta Rafaela Nadala. Španjolac je slavio sa 6:2, 6:3, 6:2 u meču koji je trajao sat i 37 minuta.

Nadal je Karanušiću oduzeo servis šest puta, od ukupno sedam break prilika. Hrvatski tenisač, kojem je ovo bio prvi ogled s Nadalom, nije uspio realizirati nijednu od svojih šest break prilika.

U trećem kolu Nadalov protivnik bit će Nijemac Tommy Haas, koji je treće kolo izborio pobjedom protiv Talijana Flavija Cipolle 6:1, 6:2, 6:1.

Ni Ivan Ljubičić nije se uspio plasirati u treće kolo. U izjednačenom susretu protiv prošlogodišnjeg finalista Jo-Wilfrieda Tsonge, Ljubičić je nakon 3 sata i 16 minuta igre ipak 'morao položiti oružje'. Tsonga je slavio sa 6:7 (4), 7:6 (8), 7:6 (7), 6:2.

Bio je to meč u kojem su obojica tenisača bili poravnati u većini statističkih podataka, osim u prilikama za oduzimanje servisa. Ljubo je iskoristio svoju jedinu priliku, dok je Tsonga realizirao 3 od 11 'break lopti'. Bio je ovo njihov prvi međusobni dvoboj.