FINCI BEZ IZGLEDA

Amerikanci projurili u hokejaški finale

26.02.2010 u 23:40

Američki hokejaši plasirali su se u finale ZOI u Vancouveru nakon što su u polufinalu pobijedili Finsku 6-1 (6-0, 0-0, 0-1)

Amerikanci su plasman u finale osigurali već u prvoj trećini, koju su dobili sa 6-0. Za Finsku je sve krenulo naopako već u 2. minuti kada je katastrofalno pogriješio vratar Miikka Kiprusoff, koji je napustio svoj gol, ali umjesto da ispuca pak u protivničku trećinu, on ga je dodao Ryanu Maloneu, koji ga je pospremio u mrežu.

Nakon toga Amerikanci su dva puta iskoristili igrača više, prvo je zabio Zach Parise (06:22), a potom Erik Johnson (08:36), a na 4-0 je povisio Patrick Kane (10:08).

Nakon toga Finci su odlučili promijeniti golmana, u igru je ušao Niklas Backstrom, ali ni to nije pomoglo. Nakon samo tri minute na ledu već je primio dva gola.

Za vodstvo SAD-a od 5-0 ponovno je bio strijelac Patrick Kane (12:31), a potom je Paul Stastny (12:46) zabio za 6-0.

Nakon te furiozne prve trećine Amerikanci su 'povukli kočnicu', a Finci su do kraja susreta uspjeli tek postići počasni pogodak, a strijelac je bio Antti Miettinen (54:46).

U drugom polufinalu sastaju se Kanada i Slovačka.