situacija je jasna

Amerikanci nakon pobjede protiv Irana bili u panici, a onda se iz bolnice javio njihov junak

Nogometna reprezentacija SAD-a u izravnom je dvoboju za drugo mjesto u skupini B, koje vodi u osminu finala Svjetskog prvenstva, svladala Iran sa 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Christian Pulišić koji se javio iz bolnice

Podsjećamo, bolja igra Amerikanaca nagrađena je vodećim golom u 38. minuti. McKennie je proigrao Desta na desnom krilu, ovaj je glavom proslijedio loptu u središte kaznenog prostora gdje je natrčao Pulišić i zatresao mrežu. Prilikom tog pogotka Pulišić se i ozlijedio pa je u poluvremenu morao biti zamijenjen što je zabrinulo njegove sunarodnjake.

On je ključni igrač američke reprezentacije. S nestrpljenjem su se čekale vijesti iz bolnice, a Pulišić se svojom objavom primirio navijače.

'Jeb… sam ponosan na svoje dečke. Bit ću spreman za subotu, ne brinite se', napisao je igrač Chelseaja.

Inače, Amerikanci u osmini finala igraju protiv Nizozemske.

• +20
Iran - SAD, SP u nogometu, 29.11.2022. Izvor: EPA / Autor: NEIL HALL

A koliko je Pulišić važan za SAD govori i izjava američkog izbornika nakon pobjede protiv Irana…

'Igrači su dali sve od sebe i lijepa je činjenica da smo u drugi krug prošli bez izgubljene utakmice. Pulišić? Nemam dovoljno kvalitetne riječi da ga pohvalim. On je talentom gledano naš najbolji igrač, ali je i pravi radnik. Uvijek prednjači.'