OČEKIVANO ZLATO

Američke zvijezde potukle konkurenciju

04.10.2010 u 10:45

Američke košarkašice osvojile su naslov svjetskih prvakinja budući da su u finalu u Karlovyim Varyima pobijedile Češku sa 89:69

Košarkašice SAD-a stigle su do zlata nakon što su u posljednjoj utakmici svladale domaćina prvenstva. Čehinje su zvijezdama WNBA-a odolijevale prve dvije četvrtine, a nakon toga su pukle.

Bez obzira na srebro, Čehinje mogu biti zadovoljne svojim ostvarenjem, jer su se u finalu sa SAD-om očekivale košarkašice Australije, Rusije, Brazila ili Španjolske.

Što se tiče Amerikanki, za njih se smatralo da se moraju popeti na najviše postolje. Pobjednice su u finalu predvodile McCoughtry (18 koševa), Taurasi (16), Moore (13) i Bird (11). U redovima poraženih dvoznamenkaste u koševima su bile Kulichova (14), Horakova (12) i Peckova (11).

Inače, MVP prvenstva Čehinja je Hana Horakova koja je u petorci SP-a zajedno s Taurasi (SAD), Viteckovom (Češka), Lyttle (Španjolska) i Leuchankom (Bjelorusija).

Brončana medalja pripala je Španjolkama, koje su u utakmici za treće mjesto pobijedile Bjelorusiju 77:68.