VN BAHRAINA

Alonsu prva utrka sezone, Schumi šesti

14.03.2010 u 16:48

U prvoj utrci nove sezone Formule 1 voženoj u Bahrainu slavio je Španjolac i vozač Ferrarija Fernando Alonso ispred svog momčadskog kolege, Brazilca Masse, dok je treće mjesto pripalo Britancu Lewisu Hamiltonu iz McLarena. Povratnik Michael Schumacher je svoju prvu utrku nakon trogodišnje pauze završio na šestom mjestu

Velikom nagradom Bahraina započela je još jedna sezona Formule 1. Jedna od najiščekivanijih utrka u posljednje vrijeme nije ponudila spektakl, ali zato nije nedostajalo napetosti. Najbolji u prvoj utrci sezone bili su Ferrarijevi vozači Alonso i Massa koji su osvojili prva dva mjesta, dok je treće pripalo Hamiltonu iz McLarena. Nakon 19 utrka, Alonso, kojem je ovo bila i prva utrka u bolidu

Ferrarija,  ponovno je slavio i najavio da bi ove sezone mogao biti najveći konkurent za naslov prvaka.

Tragičar utrke bio je Nijemac Sebastian Vettel koji je na kvalifikacijskom treningu imao najbrže vrijeme te je startao s prvog mjesta i bio u vodstvu sve do 34. kruga, kada su započeli njegovi problemi s bolidom te ga je prvo pretekao Alonso pa Massa te na kraju i Hamilton. Tako je pilot Red Bulla završio na četvrtom mjestu.

Najveća priča pred početak sezone povratak je Michaela Shcumachera nakon tri godine pauze, koji je završio na šestom mjestu, dok se iza njega plasirao aktualni svjetski prvak i vozač McLarena Jenson Button.

Utrka u Bahreinu održala se pod novim pravilima prema kojima više nema točenja goriva u boksu, a promijenjen je i sustav bodovanja pa je pobjednik Alonso dobio 25 bodova, Massa 18, Hamilton 15 itd.