TEKSTUALNI PRIJENOS

Ajax vodi 2:0 i ima dva igrača više

05.11.2009 u 16:14

U Maksimiru se igra četvrto kolo Europske lige. Dinamo dočekuje Ajax, ali zbog Uefine kazne pred praznim tribinama. Osim toga hrvatski prvak mora loviti pobjedu, jer mu je europska krovna organizacija oduzela sva tri osvojena boda

Na praznom Maksimiru, na kojem se je našlo i 200 navijača Ajaxa koje se nije doticala kazna, Dinamo je istrčao u sastavu: Butina - Etto, Lovren, Kovač, Cufre - Sammir, Calello, Vrdoljak, Morales - Sivonjić, Tomečak. Susret sudi Englez Mike Dean.

90' - Butina je nastavio fantastično braniti, a posebno treba istaknuti kako je skinuo Suarezov lob

81' - Vratar Dinama obranio je i pokušaj Pantelića te tako čuva 'modre' blamaže

75' - Još jedna sjajna obrana Emanuelsona

71' - Calello je dobio drugi žuti nakon oštrog prekršaja

67' - Suarez se poigrao s Barbarićem, ali je spasio Butina

64' - Ajax kontrolira utakmicu

61' - Suarez je izašao pred Butinu, ali Suarez spašava Dinamo od katastrofe

60' - Dinamo uopće nema ideje kako da ugrozi Ajaxova vrata

57' - Zaleđe Pantelića

55' - Četvrti korner za Ajax. Barbarić je izbio u novi korner nakon kojeg je 'modra' obrana otklonila opasnost

51' - Sammirovo ubacivanje je bilo bezopasno.

48' - Barbarić je pogriješio, ali Butina je bio bržio od Suareza

46' - Chago je zamijenio Vrdoljaka

45' - 0:2 - De Zeeuw je strijelac glavom s nekoliko metara, nakon što je Suarez pobjegao Lovrenu i precizno ubacio

45' - U posljednji je trenutak Lovren izbio glavom ispred Pantelića

43' - Barbarić je zamijenio Moralesa

42'
- Odlična akcija Ajaxa, ali je bilo zaleđe inače bi bila mat pozicija

40' - Još jednom je izigrana obrana 'modrih', ali je Butina još jednom spasio Dinamo

36' - Nova pogreška Nizozemaca (De Jong). Tomečak je asistirao za Sivonjića koji je opet preslabo pucao

35' - Cufre je laktom u glavu udario Suareza te je zaslužio crveni karton

33' - Brza kontra Ajaxa, srećom je Emanuelson previše petljao

31' - Igra Dinama je spora, bez pravih rješenja i vezni red gostiju lako izlazi na kraj s bilo kakvim pokušajima 'modrih' veznjaka

28' - Dinamo još nije složio akciju s kojom bi zaprijetio gostima

25' - Kovač je dobio dvoboj sa Suarezom, no Nizozemac je izborio korner. Nakon njega je zaprijetio Vertonghen, ali je Butina sjajno obranio

22' - Pogreška nizozemske obrane otvorila je priliku za Tomečaka kojeg je ipak uspio dostići gostujući branič. U nastavku akcije je Sivonjić zakasnio pa gurnuo loptu za Sammira koji je sa ruba 16-erca pucao preslabo za Stekelenburga

19' - Ono što pružaju igrači hrvatskog prvaka u prvih 20 minuta ni izbliza ne može biti dovoljno da se svlada ugledna nizozemska momčad

16' - Dinamo je uzvratio. Kovač je dovukao loptu do kaznenog prostora gostiju, gurnuo za Tomečaka koji je zatim dodao Sivonjiću, ali napadač domaćina pucao je slabo i bio je to lak plijen za nizozemskog vratara

14' - 0:1 - Pantelić je zabio nakon ubačaja Emanuelsona, ali situacija je bila sumnjiva. No, sudac je priznao pogodak

13' - Prekršaj na Suarezu s desne strane iskosa oko 25 metara od Butininog gola

11' - Tomečak je započeo kontru Dinama, no Sammir je izgubio loptu

9' - Dinamo je pokazao zube, no Morales je traljavo pucao iz okreta tako da nije bilo posla za vratara Stekelenburga

8' - Ajaxu u početku bolje odgovara otužna atmosfera u Maksimiru

4' - Još jedan pokušaj Nizozemaca, a lopta je otišla ravno u Butinu

3' - Ubacivanje Pantelića, lopta je spuštena za De Zeeuwa koji puca iz prve, ali u blok 'modrih' braniča. Gosti su tražili 11-erac zbog navodne ruke

2' - Ajax je prvi jurnuo prema vratima Dinama, no zasad bez velike opasnosti po Butinu.

1' - Počela je utakmica u sablaznoj atmosferi