neponovljiva generacija

Ajax čudesnu sezonu završio dvostrukom krunom: Svejedno ima za čim žaliti...

  • Autor: Ivan Janković
  • Zadnja izmjena 15.05.2019 21:28
  • Objavljeno 15.05.2019 u 21:21
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

Nogometaši Ajaxa pobjedom 4:1 kod De Graafschapa u posljednjem kolu nizozemskog prvenstva osvojili su 34. titulu nacionalnog prvaka u klupskoj povijesti te tako malo isprali bolnu ranu iz polufinala Lige prvaka...

Momčad Erika ten Haga ove srijede završila je svoju sezonu iz snova, u kojoj je igrala najljepši nogomet u Europi i imao pomrsila računa svima u elitnom klupskom nogometnom natjecanju.

  • +3

Liga prvaka, polufinale: Ajax - Tottenham

Izvor: Profimedia / Autor: N.N.

Igrači Ajaxa mora da još uvijek žale za propuštena tri pogotka prednosti protiv Tottenhama u polufinalu Lige prvaka, no smogli su snage u zadnja četiri dana dovršiti posao u nizozemskom prvenstvu i osvojiti klupski 34. naslov nacionalnog prvaka.

Glavni posao odradili su tijekom vikenda kada su svladali Utrecht, a PSV je izgubio od Alkmaara. Ove srijede Ajax je znao da mu zbog bolje gol razlike titulu može oduzeti samo katastrofalan poraz kod De Graafschapa uz visoku pobjedu rivala protiv Heraclesa, što se naravno nije dogodilo.

Ajax je pobijedio u gostima 4:1, uz golove Schönea, Tagliafica i dva najboljeg strijelca Tadića te zadržao tri boda prednosti na konačnoj ljestvici.

Tako su nakon ranije osvojenog nizozemskog Kupa 'kopljanici' stigli do dvostruke krune, a smiješilo im se i više od toga. Imaju razloga žaliti, ponajviše zbog toga što će im najveće talente poput De Jonga, De Ligta i Van de Beeka razgrabiti bogati europski klubovi već ovog ljeta...

Nizozemska 1. liga

De Graafschap-Ajax1:4
NAC Breda-Zwolle0:0
VVV Venlo-Vitesse1:3
PSV-Heracles3:1
Fortuna Sittard-Feyenoord1:4
Ado Den Haag-Willem II6:2
Emmen-Groningen1:0
Excelsior-AZ Alkmaar4:2
Utrecht-Heerenveen3:1
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Ajax34282486
2.PSV34265383
3.Feyenoord34205965
4.AZ Alkmaar341771058
5.Vitesse341411953
6.Utrecht341581153
7.Heracles341531648
8.Groningen341361545
9.Ado Den Haag341291345
10.Willem II341351644
11.Heerenveen3410111341
12.VVV Venlo341181541
13.Zwolle341161739
14.Emmen341081638
15.Fortuna Sittard34971834
16.Excelsior34961933
17.De Graafschap34852129
18.NAC Breda34582123

Sljedeće utakmice

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!