EKSPLOZIJA BARBOURA

Agresivni cibosi slomili Slovence i uhvatili Europu

17.03.2012 u 21:42

Pred oko tisuću gledatelja Cibona je u Dreženovu domu u posljednjem kolu regionalne ABA lige nadigrala Helios iz Domžala 87:72 te tako osigurala nastup u Eurokupu u sljedeće sezone

S razlogom se trener Cibone Jasmin Repeša pribojavao vrlo disciplinirane momčadi koju vodi legendarni slovenski trener Zmago Sagadin

Od prve minute košarkaši Cibone krenuli su agresivno u utakmicu, a jedan od najzaslužnijih za vodstvo na poluvremenu 41:29 svakako je veteran Andrija Žižić koji je u prvih šest minuta utakmice ostvario osam koševa. Dobro je reagirao i Damjan Rudež, a u nastavku je eksplodirao Amerikanac Antwain Barbour koji je svih 18 svojih koševa postigao u drugom poluvremenu (čak 14 u posljednjoj četvrtini). Posebno je impresivna bila njegova serija od sedam koševa kada je Cibona otišla na nedostižnih 20 koševa razlike (75:55).

'Drago mi je da smo pobjedom završili ABA Ligu i, još važnije, izborili Eurokup. Za program koji zagovara, Cibona nije smjela ostati bez takvoga natjecanja, a jače natjecanje od toga, po mom mišljenju sada je neprimjereno. Bit će jako bitno da u hrvatskom prvenstvu, koje počinje već u utorak, dosegnemo veći nivo koncentracije, puno više agresivnosti, puno kompaktniju obranu, puno bolje reguliran skok, puno bolje trčanje prema naprijed i onda, sve će biti bolje', nakon utakmice rekao je trener Cibone Jasmin Repeša.

Uz sjajnog Barboura – koji je zaradio ovacije gledatelja koji su u terminu derbija Dinama i Hajduka došli na utakmicu – odličan dojam ostavio je reprezentativac Damjan Rudež koji je ubacio 17 koševa. Veterani Andrija Žižić i Davor Kus ubacili su po 11 koševa uz dodatak kako je Žižić upisao i osam skokova.

Kod Heliosa bek-šuter Prepelič ubacio je 19 koševa (trice 5-10) i stvarao je velike probleme svojim čuvarima Roziću, Kusu i Kovačeviću. Američki playmaker Darnley Gay ubacio je 16 koševa, dok je dugokosi Splićanin Drago Pašalić ubacio 10 koševa te usto ostvario pet skokova.