CMOK, CMOK!

Znate li i ovo o poljupcima?

14.02.2013 u 12:14

Bionic
Reading

Vjerojatno mnoge tinejdžere muče neke dvojbe o ljubljenju, no utješno je to da u tome zbilja nema pravila. Ipak, prisjetili smo se nekih stvarčica koje bi mogle biti od pomoći

S obzirom da je danas Valentinovo, mnogi očekuju slatke puse od svojih ljubljenih, a evo odgovora na neka pitanja koja se motaju u mnogim mladim glavama.

Nikada se niste poljubili i bojite se da će se to primijetiti? Ne brinite se, neće, osim ako sami ne kažete da vam je to prvi poljubac. Dakle, samo kul.

OK, u krajnjem slučaju možda nećete ostaviti dojam najvećeg maga ljubljenja, ali nemojte se previše brinuti oko toga.

Počnite nježnim spuštanjem svojih usana na usne partnera/partnerice i nastavite polako i oprezno, onako kako vam oboma odgovara (nemojte odmah na početku pokušavati nešto jako ni intenzivno).

 

Obavezno proučite reakciju dečka ili cure kako biste znali sviđa li im se ono što radite. Ako vi uživate u nečemu, ne podrazumijeva se da u tome uživaju i on ili ona - ali se uvijek može naći mnogo toga u čemu oboje uživate.

Moguće je da se prilikom ljubljenja dogodi i neka mala nezgoda, pa da se npr. sudarite zubima. Priznajemo, to je neugodnjak, ali samo se nasmijte, ispričajte i - nastavite.

Tajna dobrog poljupca je u tome da nikada ne budete previše agresivni – znači nekada vodite vi, a nekada vaš dečko ili cura. Nije dobro ni da poljubac bude jednoličan. Bit će ljepše ako je poljubac malo jači pa intenzivniji, a možete, ovisno o tome kako se stvari razvijaju, dati mašti na volju i isprobavati različite tehnike poput nježnog grickanja ili sisanja usnice partnera/partnerice. 

Evo o čemu trebate voditi računa:

Najveći neprijatelj poljupca je zadah iz usta
, zato koristite žvakaću gumu, redovito perite zube (i zbog higijene, ne samo zbog ljubljenja), koristite vodice za ispiranje usta i osvježivače daha. Još jedan neprijatelj poljupca je dosada - mijenjajte intenzitet, brzinu, trajanje...

I svakako - bez previše jezika! Bill Kaulitz iz Tokio Hotela prisjetio se da nikad neće zaboraviti svoj prvi poljubac jer je njegova tadašnja partnerica izvodila čudne stvari s jezikom želeći ga zadiviti svojim 'vještinama', što mu se nije nimalo svidjelo. Povremeno recite nešto, kratko i simpatično jer totalna tišina nije nimalo ugodna. I nemojte biti potpuno ukočenog tijela - dok se ljubite, upotrijebite i ruke za nježno maženje.

Još nekoliko zanimljivosti o poljupcima:
Znate li da ljubljenje stavlja u pogon čak 29 mišića i da prosječna osoba provede oko dva tjedna svog života u ljubljenju? Slina također sadrži hormon koji djeluje kao afrodizijak.

Kratak poljubac može sagorjeti dvije do tri kalorije, a francuski poljubac potroši puno više, oko 26 kalorija

Prilikom ljubljenja puls može skočiti na čak 150 otkucaja u minuti, a krvni tlak na čak 180.

Pri ljubljenju izmjenjujemo slinu koja sadrži različite sastojke, npr. masti, mineralne soli i proteine, a prema nekim istraživanjima, izmjena tih tvari može potaknuti proizvodnju antitijela koja nam pomažu u borbi protiv različitih bolesti.

Oko 66 posto ljudi zatvara oči tijekom poljupca, dok ostali uživaju u pogledu na lice partnera.

Čak 100 milijardi živčanih stanica stimulira se tijekom ljubljenja, a tijelo proizvodi više adrenalina, inzulina i hormona za sreću. Ljubljenjem se proizvode endorfini koji su 200 puta jači od morfija, a uzrokuju osjećaj euforije.

U prosjeku svatko provede 20.160 minuta (oko dva tjedna) svog života u ljubljenju