HRVATSKA OSTALA U POLUFINALU

Norvežanin svjetski prvak u Monopolyju

23.10.2009 u 10:48

Devetnaestogodišnji Bjørn Halvard Knappskog osvojio je u četvrtak svjetsko prvenstvo u Monopolyju u Las Vegasu nakon što mu je protivnik u finalu 'sjeo' na dva skupa imanja, objavio je proizvođač te društvene igre i organizator prvenstva Hasbro

Bjørnu (19) je ovo bilo prvo svjetsko prvenstvo i morao je pobijediti tri bivša svjetska prvaka da bi sam došao do titule. U završnom krugu borio se protiv majstora igre iz SAD-a, Rusije i Novog Zelanda.

Ovaj potonji se najviše odupirao, ali je na koncu izgubio nakon što je Norvežaninu 'sjeo' na dva bogato izgrađena i vrlo skupa imanja. Mladi Norvežanin za nagradu je dobio 20.580 dolara (99.200 kuna) stvarnog novca.

Hrvatski predstavnik Tonči Restović, od 41 sudionika iz toliko svjetskih zemalja, izborio se za polufinale i našao među 16 najboljih. No za finalnim stolom bilo je mjesta samo za četvoricu.

Prvo svjetsko prvenstvo u Monopolyju održano je 1973. u New Yorku. Odonda su naslove odnosili igrači iz SAD-a, Irske, Singapura, Italije, Novog Zelanda, Velike Britanije, Japana, Nizozemske, Hong Konga i Španjolske.