TRKAČ OD 184 KG

Bivši sumo hrvač postao najteži maratonac na svijetu

21.03.2011 u 13:00

Bivši sumo hrvač Kelly Gneiting iz sjeveroistočne Arizone težak je 184 kilograma, no to ga nije spriječilo da završi utrku dugu 42 kilometra u Los Angelesu i tako si osigura mjesto u Guinnessovoj knjizi rekorda kao najteži čovjek na svijetu koji je završio maraton

Bivši sumo hrvač Kelly Gneiting iz Arizone završio je maraton u Los Angelesu za devet sati, 48 minuta i 52 sekunde. Time je postao najteži čovjek na svijetu koji je završio maraton.

Ne samo da je Gneiting teži za oko 60 kilograma od prošlog rekordera u toj kategoriji, već je bio i brži za oko dva sata.

Bivši hrvač džogirao je prvih 13 kilometara, a ostalih 29 je morao prehodati zbog iscrpljenosti. No bez obzira na nevrijeme koje ga je pratilo, završio je utrku i ušao u Guinnessovu knjigu rekorda

Kelly Gneiting inače je trostruki nacionalni šampion u sumo hrvanju, a natjecao se i u Japanu, gdje je osvojio peto mjesto.

Prije tri godine Gneiting je uspješno završio isti maraton, no predstavnici Guinnessove knjige rekorda nisu mu mogli priznati rekord jer nije izmjerio svoju težinu prije i poslije utrke, što je jedan od uvjeta za službeno priznanje.

'Stvarno sam se mučio zadnjih osam kilometara, no rekao sam si da ću završiti utrku pa makar morao puzati do cilja', kazao je Gneiting.

Kratki dokumentarac o Kellyju Gneitingu iz 2008.