Svijet
Traži

4 STOLJEĆA STARA DŽAMIJA

Maroko: U urušavanju minareta 16 poginulih!

Četiri stoljeća star minaret urušio se u petak u Maroku u gradu Meknesu, pri čemu je poginulo najmanje 16, a ozlijeđeno 30 vjernika, objavili su bolnički dužnosnici i očevici

'Izbrojio sam 13 mrtvih. Njihova tijela spasioci su izvukli iz ruševina. Kolege su mi rekle da je još troje mrtvih', rekao je član parlamenta i liječnik Abdalah Buanu.

Dodao je da je hospitalizirano oko 35 ljudi.

Državna novinska agencija MAP, pozivajući se na službene procjene, prenijela je da je u nesreći poginulo 11 i ozlijeđeno 50 osoba. Oko 80 ljudi još je zarobljeno pod ruševinama koje pretražuju vojnici, rekao je jedan stanovnik grada Meknesa u kojem se dogodila nesreća.

Minaret džamije Lala Henata srušio se u četvrti Bab el Bardijin, starom dijelu Meknesa koji se nalazi oko 140 kilometara jugozapadno od Rabata.

Neodržavane stare zgrade u starim dijelovima marokanskih gradova često se urušavaju, ali je rušenje minareta rijetko.
Sve o temi: džamija | maroko

Komentari

Komentiranje članaka dopušteno je samo registriranim korisnicima. Da biste mogli ostaviti svoj komentar, trebali biste se prijaviti kao registrirani korisnik. Za prijavu koristite link "Prijavi se" u gornjem desnom uglu stranice. Ako nemate korisničko ime, molimo vas da se registrirate koristeći link "Registriraj se" u gornjem desnom uglu portala.
 

Video

Anketa  
Treba li Hrvatska vratiti civilnu zaštitu?