Svijet
Traži

'TEŠKO KRŠENJE NORMI'

Kina bijesni zbog susreta Obama - Dalaj Lama

Susret američkog predsjednika Baracka Obame i Dalaj lame u četvrtak u Washingtonu teško krši međunarodne norme i proturječi američkom priznanju činjenice da je Tibet dio Kine, reagirao je Peking.

Taj sastanak "teško krši norme o međunarodnim odnosima i u suprotnosti je s načelima zajedničkih deklaracija dviju zemalja", rekao je glasnogovornik kineskog ministarstva vanjskih poslova Ma Zhaoxu, prenosi službena agencija Nova Kina.

"Taj susret je također u suprotnosti opetovanih angažmana američke vlade prema kojima SAD priznaju Tibet kao dio Kine", prema službenoj deklaraciji.

Američki predsjednik je u četvrtak u Bijeloj kući primio duhovnog vođu Tibetanaca u egzilu, dobitnika Nobelove nagrade za mir 1989., dvadeset godina prije Obame.
Sve o temi: barack obama | dalaj lama | Tibet

Komentari

Komentiranje članaka dopušteno je samo registriranim korisnicima. Da biste mogli ostaviti svoj komentar, trebali biste se prijaviti kao registrirani korisnik. Za prijavu koristite link "Prijavi se" u gornjem desnom uglu stranice. Ako nemate korisničko ime, molimo vas da se registrirate koristeći link "Registriraj se" u gornjem desnom uglu portala.
 

Video

Anketa  
Treba li Hrvatska vratiti civilnu zaštitu?