tportal.hr

Zagreb
+13
Osijek
+12
Pula
+13
Rijeka
+16
Zadar
+14
Split
+14
Dubrovnik
+16

ZBOG ZATVARANJA ILEGALNIH PRIJELAZA

Srbi ponovno postavili barikade na Kosovu

Srbi sa sjevera Kosova postavili su u subotu navečer nove barikade na magistralnoj cesti između Leposavića i Prištine u mjestu Rudare kod Zvečana, javljaju prištinski elektronički mediji

Datum objave:
17.6.2012 10:07

Zadnja izmjena:
17.6.2012 10:14

Srbi su postavili barikade nakon što su pripadnici KFOR-a u subotu ujutro zatvorili alternativne cestovne pravce na sjeveru Kosova koje su koristili Srbi, izbjegavajući službene granične prijelaze prema Srbiji.

Nove barikade postavljene su na istom mjestu s kojeg je KFOR uklonio barikade prije dva tjedna, kada je izbio sukob između srpskih prosvjednika i pripadnika KFOR-a.

KFOR je priopćio u subotu da je akcija izvedena kako bi se onemogućili nezakoniti prijelazi granice izmedju Kosova i Srbije.

'Zatvaranje ilegalnog prijelaza omogućava postrojbama KFOR-a da ispunjavaju svoje osnovne zadatke, kako bi doprinjeli sigurnom i mirnom okruženju', priopćio je KFOR, navodeći da će se korištenjem službenog graničnog prijelaza normalizirati situacija.

Državni tajnik srbijanskog Ministarstva za Kosovo Oliver Ivanović izjavio je da je akcija KFOR-a nepotrebna i da je podigla tenzije.

Nekoliko stotina Srba iz svih mjesta na sjeveru Kosova prosvjedovalo je u petak protiv odluke kosovskih vlasti kojom se zabranjuje kretanje vozilima s registarskim oznakama kosovskih gradova, izdanima u Srbiji.

198447,197230,197119,194428

Sviđa ti se članak? Preporuči ga prijateljima!

Komentari

Nadimak
Komentar
Upozorenje: Uredništvo tportala protivi se širenju mržnje na vjerskoj, nacionalnoj, rasnoj ili drugoj osnovi. U slučaju da korisnici promiču govor mržnje ili vrijeđaju druge korisnike, komentiranje ispod tekstova bit će onemogućeno, a prekršitelji će biti prijavljeni policiji.
Poželjno je da komentari budu vezani uz temu teksta koji se komentira. Pretjerano skretanje s teme u komentarima bit će podložno moderiranju.

Što misliš?Jeste li zadovoljni izbornim rezultatima?




Kalkulator za porez na nekretnine

Nekretnina se:

Izračunaj

Iznos poreza:

Od:

Do:

Kalkulator za izračun plaće

Važno: Rubrike, Sex files, cura i frajer dana i crna kronika mogu sadržavati sadržaje koji nisu primjereni osobama mlađim od 18 godina. Osobama mlađim od 18 godina se savjetuje posjet ovim rubrikama jedino i samo uz nadzor punoljetne osobe.
Tportal je član Hrvatskog vijeća za medije. HVZM je samoregulatorno tijelo koje prati i sankcionira kršenja novinarske etike.
Saznajte više na http://www.hvzm.hr/
vijece@hvzm.hr