Svijet

UGARSKI ĐAPIĆ

Je li mađarski predsjednik plagirao doktorski rad

Znanstvenici s budimpeštanskog sveučilišta Semmelweis istražit će doktorski rad mađarskog predsjednika Pala Schmitta, optuženog za plagiranje, a rezultate će objaviti 28. ožujka, objavili su u srijedu.

"Sveučilište Semmelweis sastavilo je odbor" koji će istražiti doktorski rad Pala Schmitta, ali imena članova objavit će se istodobno s rezultatima istrage 28. ožujka kako bi mogli neometano raditi, priopćeno je.

Predsjednik Schmitt je 12. siječnja odbacio optužbe gospodarskog tjednika HVG da je prepisao trećinu svog doktorskog rada 1992.

Schmitt je najavio da je spreman, bude li potrebno, svoje autorstvo obraniti na ispitu.

HVG je u svome internetskom izdanju (www.hvg.hu) prenio dijelove rada za koji tvrdi da su prijevod teksta bugarskog stručnjaka Nikolaja Georgijeva.

Schmittove tvrdnje da je s Georgijevim surađivao odbacila je kao neistinite znanstvenikova kći.

Mađarski portal index-hu objavio je pak 17 od 25 stranica "zaključka" uz objašnjenje da su od riječi do riječi prepisane iz dizertacije njemačkog profesora Klausa Heinemanna iz 1991.

Heinemann je ustvrdio da nikada nije surađivao sa Schmittom.
Sve o temi: mađarska | Pal Schmitt

Komentari

Komentiranje članaka dopušteno je samo registriranim korisnicima. Da biste mogli ostaviti svoj komentar, trebali biste se prijaviti kao registrirani korisnik. Za prijavu koristite link "Prijavi se" u gornjem desnom uglu stranice. Ako nemate korisničko ime, molimo vas da se registrirate koristeći link "Registriraj se" u gornjem desnom uglu portala.
 

Izbor tportala

Video

Anketa  
Izbor Tomislava Karamarka na čelo HDZ-a je: