tportal.hr

Zagreb
+31
Osijek
+33
Pula
+30
Rijeka
+30
Zadar
+30
Split
+29
Dubrovnik
+31

PREGOVORI SA SINDIKATIMA

Hoće li Bandić uspjeti srezati prava za 10.800 ljudi?

Proces mirenja između Grada Zagreba i predstavnika sindikata koji zastupaju 10.800 ljudi koji primaju plaću iz gradskog proračuna oko smanjenja materijalnih prava iz kolektivnog ugovora tek je u početnoj fazi, ali se rješenje još ne nazire

Datum objave:
11.6.2012 11:39

Zadnja izmjena:
11.6.2012 13:01

Iako je gradonačelnik Milan Bandić krajem svibnja predložio sindikatima storniranje svih materijalnih prava iz kolektivnog na pola godine, čime bi Grad uštedio nekoliko desetaka milijuna kuna, na današnjem sastanku obiju strana u procesu mirenja na Pravnom fakultetu, jer su međusobni pregovori propali, predstavnik grada, šef gradskih financija Slavko Kojić, doznajemo od Božene Strugar, predsjednice Sindikata radnika u predškolskom odgoju i obrazovanju koja u ime svih sindikata sudjeluje u postupku, nije došao ni sa kakvim prijedlogom, tj. novom situacijom.

I stajalište sindikata trebalo bi biti jasnije krajem tjedna, kada će biti konzultacije svih sedam podružnica čiji članovi primaju plaću od Grada.
197284,196906,189826,189543
Kada bi proces mirenja i konačno rješenje situacije moglo biti gotovo, još se ne zna. Vrijeme curi jer regres za godišnji odmor, što je također jedno od materijalnih prava iz kolektivnog ugovora o kojem se pregovara, uglavnom se isplaćuje u lipnju.

Je li sindikatima u interesu pregovore odugovlačiti kako bi se barem za ovu godinu ostvarila dosadašnja prava, možemo samo nagađati.

Strugar kaže kako jedina stvar koja ni u kom slučaju ne može biti predmetom rasprave jest - plaća. 'Plaća, plaća, plaća… osim toga, u pregovorima ćemo se dotaknuti svega', rekla je predstavnica sindikata.

No gradonačelnik je i tu stavku nedavno doveo u pitanje, rekavši kako je isplata plaća u Gradu do kraja godine upitna.

'Nisam optimist glede plaća za sljedeća tri-četiri mjeseca u Holdingu, a onda i u Gradu Zagrebu do kraja godine, jer će nas povući u bunar', rekao je Bandić koncem prošlog mjeseca.

'Gradonačelnik valjda ima određene pokazatelje pa se boji. Budući da je prema Zakonu o fiskalnoj odgovornosti odgovoran, onda se vjerojatno ponaša kao stabilno odgovorna osoba', rekla je Strugar i zaključila kako svatko drži svoju poziciju.

Sviđa ti se članak? Preporuči ga prijateljima!

Komentari

Nadimak
Komentar
Upozorenje: Uredništvo tportala protivi se širenju mržnje na vjerskoj, nacionalnoj, rasnoj ili drugoj osnovi. U slučaju da korisnici promiču govor mržnje ili vrijeđaju druge korisnike, komentiranje ispod tekstova bit će onemogućeno, a prekršitelji će biti prijavljeni policiji.
Poželjno je da komentari budu vezani uz temu teksta koji se komentira. Pretjerano skretanje s teme u komentarima bit će podložno moderiranju.

Što misliš?Jeste li zadovoljni izbornim rezultatima?




Lijepa naša

Kalkulator za izračun plaće

Važno: Rubrike, Sex files, cura i frajer dana i crna kronika mogu sadržavati sadržaje koji nisu primjereni osobama mlađim od 18 godina. Osobama mlađim od 18 godina se savjetuje posjet ovim rubrikama jedino i samo uz nadzor punoljetne osobe.
Tportal je član Hrvatskog vijeća za medije. HVZM je samoregulatorno tijelo koje prati i sankcionira kršenja novinarske etike.
Saznajte više na http://www.hvzm.hr/
vijece@hvzm.hr