OLIMPIJSKI SLALOM

Ivica ziheraški do 4. mjesta u prvoj utrci

27.02.2010 u 19:12

Talijan Giuliano Razzoli vozio je fenomenalno i vodeći je skijaš nakon prve utrke olimpijskog slaloma. Ivica Kostelić skijao je kako je i najavio: ne previše eksplozivno i bez puno rizika, te je sa zaostatkom većim od pola sekunde zauzeo četvrto mjesto

Posljednja skijaška disciplina na Olimpijskim igrama u Vancouveru održava se na slalomskoj stazi na Whistleru. Prva utrka pripala je Talijanu Giulianu Razzoliju koji je vozio bez pogreške te uvjerljivo osvojio čelno mjesto uoči raspleta. Ivica Kostelić skijao je prilično suzdržano, ziheraški i bez previše rizika, upravo onako kako je i najavio. Nažalost, premda je nakon prvog laufa izvrstan četvrti, njegov zaostatak za vodećim iznosi više od pola sekunde.

No zato drugoplasirani Slovenac Mitja Valenčić i trećeplasirani Austrijanac Benji Raich nemaju preveliku prednost pred našim najboljim skijašem. Valenčić ima prednost od 15 stotinki, a Raich samo četiri stotinke. Natko Zrnčić-Dim završio je utrku sa 2,22 sekunde zaostatka, što je bilo dovoljno tek za 22. mjesto, Danko Marinelli zaostao je 4,49 sekundi (38. mjesto), a Dalibor Šamšal nije završio utrku.

Druga vožnja na rasporedu je u 22.45 po hrvatskom vremenu.