UZ TRI PROMAŠAJA

Fak odličan deveti na 15 kilometara

21.02.2010 u 20:48

Hrvatski biatlonac Jakov Fak u svom je posljednjem nastupu na ZOI u Vancouveru zauzeo deveto mjesto u disciplini 15 kilometara sa skupnim startom

Fak je odlično odradio trkački dio utrke, ali na strelištu je promašio tri od 20 meta zbog čega je morao trčati dodatnih 450 metara i stoga nije uspio osvojiti još jednu medalju. Za pobjednikom, Rusom Jevgenijem Ustjugovim zaostao je 34.8 sekundi. Fak je u Vancouveru osvojio brončano odličje u sprintu, u dohvatnoj je utrci potom bio 25., a u utrci na 20 km pojedinačno 51.

Zlatnu medalju osvojio je Rus Jevgenij Ustjugov koji je ciljem prošao za 35:35.7 minuta uz svih 20 pogodaka. Srebrnu medalju osvojio je Francuz Martin Fourcade sa 10.5 sekundi zaostatka uz čak tri promašaja, a brončanu Slovak Pavol Hurajt sa 16.6 sekundi slabijim vremenom od Ustjugova i također svih 20 pogodaka.