DOHVATNA UTRKA

Jakov Fak 25., zlato Šveđaninu Ferryju

16.02.2010 u 22:30

Šveđanin Bjoern Ferry osvojio je naslov olimpijskog pobjednika u dohvatnoj utrci biatlonaca na 12.5 kilometara, dok je hrvatski predstavnik Jakov Fak bio 25.

Švedski biatlonac Ferry, koji je u nedjeljnom sprintu bio osmi, odličnim je nastupom prvenstveno na strelištu stigao do uspjeha karijere. Ferry je promašio samo jednu od 20 meta, zbog čega je morao trčati jedan kazneni krug od 150 metara, te ciljem prošao u vremenu od 33:38.4 minuta.

Srebrnu medalju osvojio je Austrijanac Christoph Sumann, 12. iz sprinta, sa 16,5 sekundi zaostatka uz dva promašaja, a broncu Francuz Vincent Jay, zlatni iz sprinta, sa 22,8 sekundi zaostatka uz također dva promašaja.

Jakov Fak, koji je u dohvatnu utrku krenuo s trećeg mjesta, u cilj je ušao kao 25. sa 2:07.2 minute zaostatka i četiri promašaja. Fak je loše krenuo u utrku, u prvom posjetu strelištu imao je dva promašaja iz ležećeg stava, te odmah izgubio dobru poziciju. U preostala tri pucanja imao je još dva promašaja, po jedan u drugom (Ležeći) i četvrtom (stojeći), a oba je puta promašio upravo posljednji, peti metak.

Sljedeći nastup Fak će imati u četvrtak kada je na rasporedu utrka na 20 kilometara pojedinačno s početkom u 22 sata po hrvatskom vremenu.