22.02.2017 u 20:31

• +12

FC Porto v Juventus

Izvor: Reuters / Autor: Rafael Marchante

Danas su na rasporedu posljednje dvije utakmice osmine finala Lige prvaka. Porto dočekuje Juventus, a Sevilla je domaćin Leicsteru. Tekstualni prijenos pratite od 20.45 na tportalu

PORTO: Casillas; Maxi Pereira, Felipe Augusto, Marcano, Alex Telles - Danilo Pereira - Herrera, Ruben Neves, Brahimi - Tiquinho, André Silva
JUVENTUS:
Buffon; Lichtsteiner, Barzagli, Chiellini, Alex Sandro - Khedira, Pjanić - Cuadrado, Dybala, Mandžukić - Higuain

Porto - Juventus
0:2

87' - Pjaca je namjestio zicer Khediri koji nije pogodio
74' - 0:2 - GOOOL - kako je Allegri pogodio s izmjenama, jer je ušao i Dani Alves i također poentirao
72' - 0:1 - GOOOL -  Portov branič je krivo dodao, Pjaca je bio u naletu, lijepo je poklopio loptu za prednost stare dame i svoj prvi gol od kada je došao u prvaka Italije

67' - ušao je Pjaca umjesto Cuadrada
66' - Higuain je gađao suprotan kut i zamalo promašio
62' - Khedira iz prve iz daljine, ali pored gola
60' - Porto ubacivanjima u kazneni prostor pokušava uhvatiti obranu Juvea na spavanju, ali zasad ništa od toga
53' - izgleda da ćemo i u nastavku gledati sličnu utakmicu, Juve pritišće, Casillas zasad siguran, prvo ime susreta

45+1' - Dybala je uzdrmao vratnicu
40' - sjajno je reagirao Casillaa i obranio udarac Higuaina s 13 metara
36' - Khedira glavom, no neprecizno
33' - Pjanić je opalio, mala nesigurnost Casillasa, ali je ipak ukrotio loptu
28' - Alex Telles je u tri minute zaradio dva žuta kartona, nepromišljeno i domaćin ima igrača manje
26' - nema lijepog nogometa, za razliku od jučerašnjeg dana teško da ćemo vidjeti na ovoj utakmici golijadu
21' - odlična reakcija i istrčavanje Casillasa koji je na vrijeme spriječio moguću opasnost
14' - napokon je i Juve nešto napravio, ali bomba Alexa Sandra otišla je preko grede s 20 metara
6' - prvi ozbiljniji pokušaj, Brahimi je imao slobodnjak na 20-ak metara, ali nije bio precizan
1' - počela je utakmica

Sevilla - Leicester 2:1

73' - 2:1 - GOOOL - Vardy je zabio za nadu engleskog prvaka u uzvratu
62' - 2:0 - GOOOL - Correa se iskupio za promašeni penal
26' - 1:0 - GOOOL - Sevilla je bolju igru naplatila pogotkom Sarabije
15' - Sevilla je imala penal, ali je udarac s bijele točke Correi obranio Schmeichel, inače Correa je izborio kazneni udarac

---------------------------------------------------------------------------

'Pred nama je sjajna utakmica između dvije od 16 najboljih ekipa Europe. Ovo je Liga prvaka i utakmica protiv sjajnog suparnika. Idemo na Dragao pun entuzijazma, želimo uhvatiti tu energiju i transformirati je na terenu. Znamo da u nogometu kao i u životu nikoga ne smijemo podcijeniti. Pred nama je zahtjevan susret protiv ekipe koju iznimno respektiramo. Juventus je sjajna momčad, no mi smo spremni nadmetati se s maksimumom naše snage. Dobar trenutak ne treba stati, želimo nastaviti rasti i napredovati. Porto je spreman i ekstremno motiviran. Spremni smo na borbu svih 180 minuta', rekao je trener Porta Nuno Espirito Santo.

'Radi se o najgoroj momčadi među drugoplasiranima nakon prve faze jer se radi o dobro posloženoj ekipi koja prima malo golova, te koja ima odličnog trenera. Oni su naviknuti na igranje ovakvih utakmica. Moramo biti fokusirani na naše ciljeve. Postoje prave tenzije jer želimo stići na kraj sezone pokušavajući osvojiti Ligu prvaka, šesti uzastopni naslov prvaka, te talijanski Kup', izjavio je strateg Juvea Allegri.