PSG-ov veličanstveni uspjeh protiv Barce; Benfici minimalna pobjeda

14.02.2017 u 20:20

• +13

Liga prvaka, osmina finala

Izvor: Reuters / Autor: Christian Hartmann

Ovog se utorka nastavilo natjecanje u najelitnijem europskom klupskom nogometnom natjecanju - Uefinoj Ligi prvaka. PSG je na Parku prinčeva dočekao Barcelonu i pregazio je s 4:0, dok je Benfica kao domaćin svladala Borussiju iz Dortmunda 1:0

PSG - BARCELONA  4:0  (2:0)

PSG: Trapp, Meunier, Kurzawa, Marquinhos, Kimpembe, Matuidi, Di María, Verratti, Draxler, Rabiot, Cavani
BARCELONA: Ter Stegen, Piqué, Jordi Alba, Umtiti, Iniesta, Busquets, Sergi Roberto, André Gomes, Messi, Suárez, Neymar

BENFICA - BORUSSIA 1:0 (0:0)

BENFICA: Moraes, Luisão, Eliseu, Lindelöf, Nélson Semedo, Fejsa, Pizzi, Salvio, Rafa Silva, Mitroglou, Carrillo
BORUSSIA (M):
Bürki, Piszczek, Papastathopoulos, Schmelzer, Bartra, Raphaël Guerreiro, Durm, Weigl, Dembélé, Aubameyang, Reus

90'+4 KRAJ UTAKMICA
90' - Messi je izborio slobodni udarac ali Neymarov udarac odlazi preko gola
86' - pritisnula je Borussia , ali zasad ništa od pogotka
86' - Draxler je izašao, Pastore ušao
84' - nakon Rakitićevog kornera Pique je glavom vratio loptu na drugu vratnicu ali Umtiti je uspio pogoditi tek vratnicu
79' - jedna od rijetkih dobrih akcija Barce; Alba je dao povratnu loptu Neymaru, ali je Brazilac traljavo pucao
73' - Iniesta je izašao, Rakitić ušao
72' - GGGOOOLLL - Edinson Cavani zabija za 4:0; iz prve u bliži kut
69' - Piszczek je imao dobro priliku za Borussiju
69' - Verratti je izašao a Nkunku ušao
66' - prošao je Lucas kroz sredinu Barcine obrane, ali umjesto da dodao, on je pucao. Naravno, loše
62' - Schürrle je ušao umjesto Aubameyanga
61' - Di Maria je izašao a Lucas ušao
58' - Aubayemang je izvodio penal, ali Moraes mu je obranio
58' - Rafinha je ušao umjesto Andrea Gomesa
58' - ubalaj s lijeve strane, ali Cavani je bio malo prebrz
55' - GGGOOOLLLL - Di Maria sjajnim potezom još jednom matira Ter Stegena

Angel Di Maria Second Goal HD - PSG 2-0...by Live1Goals48' - GGGOOOLLLL - nakon jedne gužve i ubačaja Luisaa, Kostas Mitroglou je doveo Benficu u vodstvo
46' - počela su druga poluvremena; a PSG je preko Rabiota odmah zaprijetio gostima; Benfica pak u nastavak ulazi s novim igračem, ušao je Augusto umjesto Carrilla

KRAJ POLUVREMENA
45'+3 - u Lisabonu je sudac malo produžio utakmicu; s time da trenutnim rezultatom (0:0) puno sretniji mogu biti domaćini
45' - novi pritisak PSG-a; korner za domaćine izveo je Di Maria ali ništa od ovog pokušaja
40' - GGGOOOLLL - Draxler je sada ušao s desne strane i iskosa sa 13, 14 metara rasparao Barceloninu mrežu

35' - nakon ubačaja iz kuta još jednom Ter Stegen spašava svoju momčad
34' - odličan Draxlerov prolaz potom i udarac kojeg Ter Stegen izbacuje u korner
27' - Neymarova sjajna lopta u prostor za Andrea Gomesa, ali njegov udaca zaustavlja Trapp
27' - nova opasnost pred golom Barcelone, no Draxlera je zaustavio Sergi Roberto

Angel Di Maria Goal HD PSG 1-0 Barcelona 14.02...by Live1Goals25' - Schmelzer je promašio za Borussiju
23' - evo prvog dužeg napada Barcelone, no obrana PSG-a je odlično postavljena
22' - sada i Cavani puca iz daljine, no ovog puta je to lagan posao za Ter Stegena
18' - GGGOOOLLL - Slobodni udarac na 20-tak metara izveo je Di Maria i preko živog zida iznenadio Ter Stegena. Prekrasan rođendanski poklon Argentincu

15' - pokušao je Di Maria proigratai Cavanija, ali Umtiti je pravovremen, pa je ova prilika domaćih prekinuta i prije nego je postala opasnija
11' - velika prilika za PSG, Ter Stegen jedva uspjeva zaustaviti Matuidijev udarac, aonda u nastavku akcije Rabiot ne zahvaća loptu kako treba
10' - Aubameyang je zaprijetio Benficinom golmanu, bila je to najbolja prilika dosada na utakmici, a započeo ju je Dembele
10' - pokušao je Suarez petom proigrati Messija, no Urugvajac je bio u zaleđu
 6' - PSG prijeti pred Ter Stegenom; Draxler je imao priliku, ali nije je iskoristio
 5' - uzbudljivo je u Lisabonu; Benfica dominira i već je Salvio promašio izglednu priliku
 3' - Rabiot je zaradio žuti karton zbog starta na Neymara