07.12.2016 u 20:26

• +11

Juventus v Dinamo Zagreb

Izvor: Profimedia / Autor: Giorgio Perottino

Večeras (20.45 sati) su na rasporedu utakmice šestog kola Lige prvaka po skupinama E, F, G i H. U Torinu kod Juventusa gostuje Dinamo, a tekstualni prijenos pratite na tportalu

Juventus: Neto; Rugani, Benatia, Evra; Cuadrado, Lemina, Marchisio, Pjanić, Asamoah; Higuain, Mandzukić
Dinamo: Livaković; Šitum, Sigali, Schildenfeld, Pivarić - Moro, Knežević, Gojak, - Soudani, Ćorić, Fernandes

Juventus - Dinamo 2:0

90' - kraj
89' - nova odlična obrana Livakovića
85' - Mandžukić je izašao uz pljesak i ovacije s tribina
81' - po sredini vrata, ravno u livakovića, Dinamo je totalno pao, mogao bi primiti još koji gol
73' - 2:0 GOOOL - Rugani glavom poslije Pjanjićevog ubačaja
65' - Juventus je krenuo po drugi pogodak kojim bi otklonio bilo kakve dvojbe o konačnom pobjedniku
55' - Livakoviću se ukazivala pomoć nakon što je imao sudar s Mandžukićem
52' - 1:0 - GOOOL - Lamina je napravio pomutnju, a Higuain zatim sa 14 metara precizno i snažno svladao Livakovića
50' - velik pritisak domaćina u uvodnim minutama drugog dijela

45' - kraj prvog dijela
44' - Mandžukić je pucao s desna iskosa, Livaković odbio, a Sigali zatim očistio loptu izvan kaznenog prostora
41' - odlično je Pjanić pucao iz slobodnjaka, ali prvo ime utakmice Livaković još bolje obranio
39' - Cuadrado i Pjanić su izigrali gostujuću obranu, ali je Lemina na kraju akcije opalio nebu pod oblake
38' - Ćorić sam s 20 metara ravno u ruke Neta
31' - Mandžin lažnjak i ubačaj, a Pjanić glavom iz blizine rano u Livakovića,
26' - Jventus ima loptu u nogama, ali je Dinamo otupio njihove napade
19' - Marchisio sa 18 metara preko grede
14' - slobodnjak za 'modre', Ćorić ga je izveo, a Soudani bio u zaleđu inače bi bilo opasno za Juve
6' - čudesna obrana Livakovića, Higuain sa šest metara nije svladao gostujućeg vratara
2' - prva prijetnja stigla je od Pjanića, udarac iz daljine srećom pod Dinamo pored gola
1' - počela je utakmica
- minuta šutnje za stradale nogometaše brazilskog Chapecoensea

SKUPINA E
Bayer Leverkusen - Monaco 3:0 (Jurčenko 30, Brandt 48, De Sanctis 82-ag)
Tottenham - CSKA Moskva 3:1 (Alli 38, Kane 45+1, Akinfejev 77-ag / Džagoev 33)
SKUPINA F
Real Madrid - Borussia Dortmund 2:1 (Benzema 28, 53 / Aubameyang 61)
Legia Varšava - Sporting Lisabon 1:0 (Guilherme 30)
SKUPINA G
Porto - Leicester 5:0 (Andre Silva 6, 65-11m, Corona 26, Brahimi 44, Diogo Jota)
Club Brugge - Kopenhagen 0:2 (Mechele ag, Jorgensen 15)
SKUPINA H
Lyon - Sevilla 0:0

-----------------------------------------------------------------------------------------------

'Kada smo bili drugi trebalo nam je prvo mjesto, a sada kad smo prvi prema novinarima ispada da je drugo mjesto bolje. Sevilla ima prednost ako završi druga jer ne može igrati s drugim španjolskim momčadima. Mi moramo biti hrabri kako bi na agresivan način pristupili Dinamu. Oni će igrati zatvorenu utakmicu kao što su to radili kod kuće protiv Lyona i u drugim prilikama. Neće nam biti lagano postići golove. Godinu dana nismo pobijedili kod kuće u Ligi prvaka? Pobijediti ćemo u srijedu', rekao je trener Juvea Massimiliano Allegri.

'Ovo nam je posljednja ovosezonska utakmica u Ligi prvaka, a pokušat ćemo odigrati najbolje što možemo. Želimo izgledati kao prava momčad i to nam je najbitnije. Juventus je velika momčad, a znam da će svi momci, koji će nastupiti u Torinu igrati s golemo željom i htijenjem. Borit ćemo se za svaku loptu i siguran sam da ćemo odigrati dobru utakmicu', izjavio je trener Dinama Ivajlo Petev.

Dinamu prijete neki negativni rekordi.

Čak 16 klubova u povijesti Lige prvaka nije osvojilo nijedan bod u šest utakmica po skupinama, ali nitko nije čak dva puta ostao bez bodova. Dinamo je sada blizu toga neuspjeha.

Dinamo ima i niz od 10 poraza u Ligi prvaka (drugi najduži), a ako ne zabije pridružit će se Deportivu i Maccabiju koji također jedini nisu postigli pogodak u šest utakmica u skupini u istoj sezoni.

Deportivo u sezoni 2004/05. nije zabio, ali je s dva remija osvojio dva boda, dok je Maccabi prije sedam godina skupinu završio bez bodova, s gol-razlikom 0-8.