Dinamov neslavan oproštaj od Europe; baš nitko kao hrvatski prvak

07.12.2016 u 22:39

• +11

Juventus v Dinamo Zagreb

Izvor: Profimedia / Autor: Giorgio Perottino

U šestom kolu Lige prvaka u Torinu je Juventus svladao Dinamo 2:0 pa se tako hrvatski prvak na neslavan način, bez boda i bez gola, oprostio od najbogatijeg nogometnog natjecanja

Dinamo je još jednom neslavno završio svoju europsku sezonu u kojoj se upisao u povijest Lige prvaka. Čak 16 klubova nikada nije osvojilo ni boda u šest utakmica u skupini, ali jedino se to Dinamu dogodilo u dva navrata, ove sezone i one 2011/12.

Nije to sve od Dinamovih očajnih ostvarenja, jer je ovo 'modrima' bio 11. poraz u nizu u skupinama ovog natjecanja, a jedino je gori po tome Anderlecht (12).

Dinamo u Torinu nije ni zabio pa je tako ostao i bez pogotka u Ligi prvaka, a takva sterilnost u napadu viđena je još samo kod dva kluba. Deportivo u sezoni 2004/05. nije tresao mrežu, ali je s dva remija osvojio dva boda, dok je Maccabi prije sedam godina skupinu završio bez bodova, s gol-razlikom 0-8.

JUVENTUS: Neto; Rugani, Benatia, Evra; Cuadrado, Lemina, Marchisio (Sturaro, 74), Pjanić (Dybala, 80), Asamoah; Higuain, Mandžukić (Hernanes, 85)
DINAMO: Livaković; Šitum, Sigali, Schildenfeld, Pivarić - Moro (Matel, 85), Knežević, Gojak (Fiolić, 57) - Soudani (Stojanović, 74), Ćorić, Fernandes

Dinamo je odigrao dobrih prvih 45 minuta, u kojem po prvi puta nije primio gol u Ligi prvaka, no u nastavku nije izdržao pritisak talijanskog prvaka koji je i s B sastavom rutinski stigao do pobjede i potvrde prvog mjesta u skupini. Poraz kod Juventusa od 0:2 je zapravo podnošljiv, no Dinamo je kod talijanskog prvaka došao po prvi gol ove sezone, a njemu nisu bili biti blizu.

Već u 5. minuti Higuain je propustio veliku priliku, bio je potpuno sam ispred Livakovića koji je zauistavio njegov šut. Dinamov vratar bio je junak prvog dijela - u 32. minuti je zaustavio i udarac glavom Pjanića, u 41. bravoruznom paradom obranio i slobodni udarac BiH veznjaka s 25 metara, da bi u 44. minuti uspio blokirati i opasan udarac Mandžukića.

Dinamo je najbliži golu bio u 38. minuti kada je Ćorić pokušao s 20 metara, ali je njegov udarac ipak bio neopasan..
No, zato je hrvatski predstavnik primio gol nakon samo sedam minuta drugog dijela. U 52. minuti Lemina je bio okružen četvoricom igrača Dinama , nekao je lopta došla do Higuaina koji je snažnim udarcem pogodio gornji kut.

U 72. minuti Lemina je ostao sam na 16 metara, ali je njegov udarac blokiran, no iz toga kornera je pao i drugi gol - Pjanić je ubacio, a posve neometan branič Rugani glavom lako zatresao mrežu.

U 80. minuti u igru je ušao Dybala, a dvije minute poslije uputio je snažaa udarac, ali je Dinamov najbolji pojedinac na ovoj utakmici vratar Livaković i to zaustavio.
Dinamo u drugom dijelu nije ozbiljnije zaprijetio vratima Juventusa.

U drugom susretu iz ove skupine Lyon i Sevilla su odigrali bez golova što je Španjolcima osiguralo drugu poziciju.