LIGA PRVAKA

Messi dotukao Celtic, Vrsaljkov Atletico konačno poveo!

23.11.2016 u 20:45

U posljednjim utakmicama 5. kola Lige prvaka Barcelona i Atletico osigurali su pobjedama prva mjesta u svojim skupinama, a Ivan Rakitić i Šime Vrsaljko nastupili su u prvih 11 svojih momčadi...

Liga prvaka, 5. kolo

Skupina A

Ludogorec – Basel 0:0

Arsenal – PSG 2:2 (Giroud 45'+3, Verratti a.g. 60 / Cavani 18, Moura 76)

76' - Lucas Moura zabija glavom nakon kornera i sada PSG ima rezultat koji ga drži na vrhu skupine A!
60' - jako nespretan autogol gostiju donosi potpuni preokret Arsenalu!

45' - ipak je Arsenal uspio izjednačiti u prvom dijelu! Sanchez je srušen, Giroud siguran s bijele točke

18' - vodi PSG! Matuidi je proigrao Cavanija koji zabija iz blizine

Skupina B

Bešiktaš – Benfica 3:3 (Tosun 58, Qauresma 83, Aboubakar 89 / Guedes 10, Nelsinho 25, Fejsa 31)

Napoli – Dinamo K. 0:0

Skupina C

Celtic – Barcelona 0:2 (Messi 24, 56)
56' - riješio je sve Messi s bijele točke nakon što je Suarez izborio penal

24' - gool za Barcu! Lionel Messi je zabio nakon asistencije Neymara!

Borussia M. - ManCity 1:1 (Raffael 23 / Silva 45+1)
45'+1 - City se vratio u utakmicu golom Silve nakon asistencije De Bruynea

23' - vode domaći zahvaljujući snažnom udarcu Raffaela

Skupina D

Atletico – PSV 2:0 (Gameiro 55, Griezmann 66)

66' - sve je riješio Griezmann pogotkom na asistenciju Tiaga

55' - krasno je zabio Gameiro u suprotni kut, nakon asistencije Griezmanna

Rostov – Bayern 3:2 (Azmoun 44, Poloz 50, Noboa 67 / D. Costa 35, Bernat 52)

Pred nama su završni okršaji 5. kola Lige prvaka u kojima ćemo uživati u nekoliko vrlo zanimljivih utakmica. U skupini A Arsenal i PSG u Londonu odlučuju o prvom mjestu u skupini, dok će Ludogorec i Basel u Sofiji rješavati pitanje putnika u Europsku ligu.

U skupini C nastavlja se mrtva trka Barcelone i Manchester Cityja, a u igri je prvo mjesto u grupi. Katalonci ne smiju kiksati u Glasgowu protiv Celtica, no neće biti ni Guardiolinoj momčadi u M'gladbachu.

U skupini B ranije je Benfica u drami odigrala s Bešiktašom 3:3, a Napoli traži trijumf protiv kijevskog Dinama.

U skupini D Bayern je iznenađujuće izgubio od Rostova i tako dao priliku Atleticu da osvojenim bodom kod kuće osigura prvo mjesto i lakši ždrijeb u nokaut fazi.

Hrvatski reprezentativci Ivan Rakitić, Domagoj Vida i Šime Vrsaljko susrete započinju od prve minute.