22.11.2016 u 20:15

• +14

GNK Dinamo - Olympique Lyon

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj

Dinamo u utorak (Arenasport 3, 20.45 sati) na Maksimiru igra protiv francuskog Lyona u sklopu 5. kola Lige prvaka. Za sve one koji neće moći doći na stadion podsjetnik kako utakmicu mogu uživo pratiti na kanalu Arenasport 3 (MAXtv, kanal 410) te putem usluge MaxTV To Go, a promjene rezultata mogu saznati i preko tekstualnog prijenosa tportala

DINAMO: Livaković - Matel, Sigali, Benković, Pivarić - Knežević - Šitum, Pavičić, Gojak, Ćorić - Fernandes
LYON: Lopes - Rafael, Yanga-Mbiwa, N`Koulou, Morel - Ferri, Gonalons, Darder - Cornet, Lacazette, Valbuena

Dinamo - Lyon 0:1

90+2' - zaleđe Fernandesa, ispravna odluka
90' - četiri minute sudačke nadoknade
85' - Machado je pokušao, ali ga je u zadnji tren zaustavila zadnja linija Lyona
80' - Lyon drži prednost, Dinamo pokušava, ali čvrsti gosti ne dozvoljavaju priliku domaćim nogometašima
72' - 0:1 - GOOOL - Rafael je probio desnu stranu i dao loptu na tri metra za Lacazettea koji je s lakoćom zabio
69' - slobodnjak Lyona visoko preko Dinamovog gola
64' - nova sigurna intervencija Livakovića, pokušao je Rafael
58' - Pivarić je pao u šesnaestercu, sudac se nije oglasio, sumnjiva situacija
52' - nova ozljeda u Dinamu, Ćorić mora van terena, ulazi Jonas
48' - Ferri s 12 metara, Livaković je to obranio

45+2' - kraj prvog dijela
42' - Fernandes je ubacio s desna, a Gojak za malo bio prekratak glavom s pet metara
41' - snažno je pucao Valbuena sa 17 metara iskosa, a Livaković odličnom reakcijom odbio loptu
38' - Pivarić je u posljendji tren blokirao udarac Corneta u mat situaciji
34' - brza akcija Francuza, srećom Lacazetteov udarac iz blizine otišao u gol aut
27' - ukazao se nakon dugo vremena i Lyon, greda je spasila Dinamo, Ferri je opalio bombu, lopta je pogodila i Benkovića te završila u okviru gola
22' - nova dobra akcija Dinama, pokušaj Pavičića s desna iskosa obranio je Lopes
15' - Šitumov udarac iz daljine, Lopes je to lijepom paradom zaustavio
15' - Henriquez je ušao umjesto ozlijeđenog Matela
13' - Ćorić i Gojak su napravili pomutnju i digli na noge tribine, na kraju je Ćorićev udarac otišao preko grede, no Dinamo je pokazao zube
12' - Lacazette glavom, Livaković je spreman
9' - prekid, Matel je završio krvavog nosa kod skoka u šesnaestercu, laktom ga je u skoku opalio Gonalons, ali je prošao bez kazne
6' - prvi udarac uputio je Rafael, preslabo je to za Livakovića
3' - već u uvodu je jasno kako će Dinamo čekati priliku iz kontre, a terensku inicijativu će prepustiti gostima
1' - počela je utakmica
- Dinamo će s klincima pokušati iznenaditi franucskog predstavnika, u veznom redu nema stranaca, sve mladi dečki

SKUPINA E
CSKA Moskva - Bayer Leverkusen 1:1 (Natcho 76-11m / Volland 16)
- Jedvaj igrao cijelu utakmicu za Bayer
Monaco - Tottenham 2:1 (Sidibe 48, Lemar 53 / Kane 52-11m)

SKUPINA F
Borussia Dortmund - Legia 8:4 (Kagawa 17, 18, Sahin 20, Dembele 29, Reus 32, 52, 90+2, Passlack 81 / Prijović 10, 24, Kucharczyk 57, Nikolić 83)
Sporting - Real Madrid 1:1 (Adrien Silva 80-11m / Varane 29)

SKUPINA G
Kopenhagen - Porto 0:0
Leicester - Club Brugge 2:1 (Okazaki 5, Mahrez 30-11m / Izquierdo 52)

SKUPINA H
Sevilla - Juventus 1:2 (Pareja 9 ( Marchisio 45+2, Bonucci 84)

------------------------------------------------------------------------

Dinamo se i ove sezone najblaže rečeno izblamirao u skupini Lige prvaka, a nakon četiri utakmice nema ni boda, ni postignutog gola. Večeras će pokušati spasiti čast protiv francuskog Lyona, ali forma momčadi trenera Ivajla Peteva je krajnje problematična.

Kako i gdje gledati Ligu prvaka?

Osim na MAXtv-u (Arenasport) utakmice Lige prvaka možete gledati putem usluge MaxTV To Go (usluga web & mobile) koristeći aplikaciju na svom mobilnom uređaju ako se u trenutku dok traje utakmica nalazite na putu. Više informacija potražite OVDJE.

'Očekuje nas utakmica u koju ulazimo s drugačijom psihologijom. Svjesni smo što nas očekuje, moramo biti disciplinirani, ispuniti sve zadatke u igri i što je najvažnije, na terenu izgledati kao momčad. Želimo odigrati dobru utakmicu protiv Lyona, to nam je sada najbitnije', kaže trener Dinama Ivajlo Petev.

'Teško mi je reći kolike su nam šanse za prolazak skupine. Iskreno, nisu velike, ali napravit ćemo sve što možemo ne bismo li ostali u igri. U Zagreb, naravno, dolazimo po pobjedu, a cilj nam je što bolje krenuti u susret. Idealno bi bilo kada bismo uspjeli rano doći do pogotka. Time bismo ipak skinuli dio tereta s vlastitih leđa, a jednim uhom mogli bismo i slušati vijesti iz Seville. U svakom slučaju, bod iz Zagreba znači nam nastavak natjecanja najmanje u Europskoj ligi, pa i zbog tog razloga moramo biti na pravoj razini protiv Dinama', kazao je na konferenciji za medije Bruno Genesio.