Dinamova 'noćna mora' se nastavila; ni boda, a ni gola

22.11.2016 u 22:33

• +14

GNK Dinamo - Olympique Lyon

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj

U petom kolu nogometne Lige prvaka na Maksimiru je Dinamo izgubio od Lyona 1:0 te je tako hrvatski prvak upisao i peti poraz u ovom natjecanju

Nastavlja se noćna mora za Dinamo. Ni u petoj utakmici u skupini hrvatski predstavnik nije stigao barem do jednog boda, ali isto još nije ni zabio pogodak u Ligi prvaka.

Ipak, u ovih 90 minuta 'modri' su se predstavili u dobrom svjetlu. Trener Ivajlo Petev dao je priliku talentiranim klincima koji su dugo parirali gostima pa i u pojedinicm trenucima bili znatno bolji. Šteta što hrabra i požrtvovana igra nije nagrađena s boljim rezultatom.

Ovim porazom Dinamo je izgubio i teoretske izglede za nastavak igranja u europskim kupovima na proljeće. Ostao je posljednji bez bodova, dok treći Lyon sada ima sedam bodova.

Dinamo je u svojoj posljednjoj ovosezonskoj europskoj domaćoj utakmici odigrao ravnopravno prvo poluvrijeme protiv momčadi iz vrha francuske lige, ali u nastavku je hrvatski prvak bio u potpunosti nadigran. Tijekom prvih 45 minuta Dinamo je uputio sedam udaraca prema golu Lyona, a u drugom poluvremenu niti jedan.

DINAMO: Livaković - Matel (Henriquez, 14), Sigali, Benković, Pivarić - Pavičić (Machado, 73), Knežević, Gojak; Šitum, Ćorić (Jonas, 52) - Fernandes
LYON: Lopes - Rafael, Yanga-Mbiwa, Nkoulou, Morel - Ferri, Gonalons, Darder (Tolisso, 66) - Cornet (Fekir, 66), Lacazette, Valbuena (Rybus, 87)

Hrabra igra zagrebačkom sastavu mogla je donijeti i prvi gol u Ligi prvaka ove sezone već na samom otvaranju, ali Ćorić u 12. minuti nije bio precizan da bi pokušaj Šituma s vrha kaznenog prostora u 15. minuti obranio Lopes.

Lyon je imao veći posjed lopte, ali je prvu pravu akciju izveo tek u 28. minuti kada je Valbuena prošao po desnom krilu proslijedio loptu do Ferrija čiji udarac sa 20-ak metara zaustavlja greda, a na odbijenu loptu Darder nije uspio kvalitetno reagirati. Sljedeću prigodu francuski sastav imao je u 38. minuti, ali u gužvi nakon kornera njegovi igrači nisu uspjeli gurnuti loptu u mrežu.

U samoj završnici prvog poluvremena Dinamo je dva puta zaprijetio, ali Gojak u 42. minuti nije uspio dobro pucati glavom s četiri metra, dok je vratar Lyona Lopes uspio izbiti loptu ispred Henriqueza.

Veznjak Lyona Ferri početkom drugog poluvremena još je jednom oprobao udarac, ali njegov snažan pokušaj sa 15-ak metara uspio je odbiti Livaković.

Kako je utakmica odmicala tako je Lyon sve više pritiskao obranu Dinama koja je popustila u 72. minuti. Rafael se uspio ubaciti iza leđa neopreznog Pivarića na desnom boku i nakon ulaska u kazneni prostor poslati oštru prizemnu loptu u peterac, a strijelcu Lacazetteu nije bilo teško neometanom s dva metra poslati loptu u mrežu.

Dinamo će u posljednjem kolu 7. prosinca gostovati kod Juventusa u Torinu, dok će Lyon i Sevilla u međusobnom susretu u Francuskoj odlučivati koji će se sastav pridružiti talijanskom prvaku u osmini finala iz ove skupine, a koji će europski put nastaviti u Europskoj ligi.