EUROPSKA LIGA

Kalinićev golgeterski 'šou' u Češkoj; preoštri Brozović isključen na San Siru

20.10.2016 u 23:21

Odigrane su utakmice trećeg kola Europske lige po skupinama G, H, I, J, K i L. Od hrvatskih nogometaša najviše se istaknuo Nikola Kalinić koji je zabio dva pogotka za Fiorentinu u pobjedi na gostovanju kod Slovana iz Libereca

Prvi je gol bivši napadač Hajduka zabio već u osmoj minuti, a u 23. minuti dodao je još jedan za 0:2 . U 53. minuti umjesto njega u igru je ušao Herrera. Petr Sevcik je u 58. minuti smanjio na 1:2, a u 70. minuti Khouma Babacar pogodio za pobjedu gostiju 1:3. U momčadi Fiorentine je cijelu utakmicu odigrao Milan Badelj. Radim Breite je u 84. minuti dobio drugi žuti, odnosno crveni karton u redovima Slovana.

Marcelo Brozović je nakon gotovo mjesec dana nemilosti trenera De Boera napokon od početka krenuo u redovima Intera, ali nije se proslavio, u 77. minuti dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton. Inter je golom Candreve u 67. minuti pobijedio s 1:0 protiv Southamptona. Ivan Perišić je bio na Interovoj klupi i ušao je u igru u 86. minuti.

Darijo Srna je kao kapetan predvodio Šahtar u pobjedi 5:0 protiv Genta, a Eduardo je zaigrao od 81. minute. Golove su zabijali Kovalenko, Ferreyra, Bernard, Taison i Mališev.

U kasnijem terminu odigrane su utakmice u skupinama A, B, C, D, E i F, o čemu više čitajte OVDJE