KOLO ZA PAMĆENJE

Luda večer u Ligi prvaka; Barca uništila City, golijade Bayerna, Arsenala..

20.10.2016 u 13:04

Bila je to luda večer u Ligi prvaka, jer je u utakmicama trećeg kola u skupinama A, B, C i D palo čak 28 pogodaka. Treba izdvojiti kako je u najzanimljivijem okršaju na Camp Nou Barcelona razbila Manchester City sa 4:0

U skupini A favoriti su svoj posao obavili na uvjerljiv način. Posebno su bili raspoloženi igrači Arsenala koji su napunili mrežu Ludogoreca sa 6:0. Za engleskog predstavnika zabijali su Alexis Sanchez (12), Walcott (42), Oxlade-Chamberlain 46, a zatim se hat-trickom ukazao Özil (56, 83, 87). Bila je to prava noćna mora za Bugare.

PSG je zabio dvostruko manje Baselu, ali i tih 3:0 izgleda sjajno. Parižani su dugo lomili otpor gostiju te ga slomili u 40. preko Di Marije. U nastavku je Lucas (62) povećao prednost, a Cavani iz penala u sudačkoj nadoknadi postavio konačan rezultat.

Domagoj Vida odigrao je cijelu utakmicu, ali je njegov Dinamo Kijev poražen na domaćem terenu od Benfice. U ravnopravnom susretu Portugalci su bili precizniji, prvi pogodak postigao je Salvio u devetoj minuti, a pobjedu gostujućeg sastava potvrdio je Cervi (55).

Najveća drama večeri viđena je u Napulju. Bešiktaš je priredio iznenađenje i slavio 3:2. Napoli je dva puta ulovio vodstvo Turaka, ali ne i treći puta. Prvi gol za Bešiktaš postigao je Adriano (12), na 1:1 poravnao je Mertens (30), opet je prednost turskom prvaku donio Aboubakar (38), za 2:2 zabio je Gabbiadini (69-11m), da bi junak pobjede svojim drugim golom postao Abpubakar (86). Marko Rog i Ivan Strinić nisu konkurirali za nastup u momčadi Napolija.

Barcelona je na svom Camp Nou s visokih 4:0 svladala Manchester City u skupini C. Briljirao je Lionel Messi koji je postigao prva tri gola na utakmici, u 17., 61. i 69. minuti, da bi konačnih 4:0 postavio Neymar u 89. nedugo nakon što nije iskoristio 11-erac kojeg je izborio Messi. Inače, Messiju je ovo sedmi hat-trick u Ligi prvaka.

Oba sastava utakmicu su završila sa 10 igrača, kod gostiju je u 53. minuti isključen vratar Bravo zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora, dok je u 74. kod domaćih drugi žuti karton dobio Mathieu. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcelonu koja je ostala na vrhu skupine s maksimalnih devet bodova, dok je Manchester City drugi s četiri boda.

U drugom dvoboju ove skupine Borussia Mönchengladbach je kao gost svladala Celtic sa 2:0 golovima Stindla (57) i Hahna (77). Jozo Šimunović je poraz Celtica odgledao s klupe za pričuve.

U skupini D Šime Vrsaljko je novu pobjedu madridskog Atletica, koji je s minimalnih 1:0 kao gost svladao Rostov, odgledao kao rezerva. Strijelac gola vrijednog tri boda bio je Carrasco (62).

Bayern je u istoj skupini lagano na svom terenu nadigrao PSV Eindhoven sa 4:1 golovima Müllera (13), Kimmicha (21), Lewandowskog (59) i (Robbena (84), a počasni pogodak za Nizozemce bilo je djelo Narsingha (41).

SKUPINA A
Arsenal - Ludogorec6:0 (Alexis Sanchez 12, Walcott 42, Oxlade-Chamberlain 46, Ozil 56, 83, 87)
Paris SG - Basel3:0 (Di Maria 40, Lucas 62, Cavani 90+3-11m)

SKUPINA B:
Dinamo K. - Benfica0:2 (Salvio 9-11m, Cervi 55)
Napoli - Besiktas2:3 (Mertens 30, Gabbiadini 69-11m / Adriano 12, Aboubakar 38, 86)

SKUPINA C:
Barcelona - Manchester City4:0 (Messi 17, 61, 69, Neymar 89)
Celtic - Borussia M.0:2 (Stindl 57, Hahn 77)

SKUPINA D:
Bayern - PSV Eindhoven4:1 (Muller 13, Kimmich 21, Lewandowski 59, Robben 84 / Narsingh 41)
Rostov - Atletico0:1 (Carrasco 62)