NIJE IM NA ČAST

Prljavi trik Portugalaca šokirao Borussiju: To još nismo doživjeli!

19.10.2016 u 10:43

Iako je Borussia Dortmund ostvarila pobjedu u utorak u Lisabonu, sportski direktor Michael Zorc još uvijek je u šoku zbog nesportskog ponašanja nogometaša Sportinga koji su se ogriješili o osnovno pravilo nogometnog 'fair playa'...

Njemački viceprvak golovima Aubameyanga u 9. minuti i Weigla u 43. minuti došao je do prednosti u Lisabonu, a Sporting ju je očajnički pokušavao dostići u nastavku utakmice. Uspjeli su Portugalci na kraju smanjiti na 1:2, ali ne i izjednačiti i izbjeći poraz.

No u Borussiji su ogorčeni nesportskim ponašanjem portugalskih igrača. Naime, ogriješili su se u dva navrata o osnovno nogometno pravilo fair playa - vraćanja lopte suparniku koji ju je izbacio izvan terena zbog ozljede.

'To je nečuveno, nisam to doživio u trideset godina, koliko sam u nogometu. To nije bio fair play, nego prljava igra', izjavio je sportski direktor Michael Zorc.

'Ni publici se nije svidjelo to što nisu htjeli vratiti loptu', dodao je golman Roman Bürki.

Sporting za dva tjedna dolazi u Dortmund i nakon ovakve prljave igre čekat će ga nedvojbeno paklena atmosfera...