ATLETICO SREDIO BAYERN

Sjajan preokret Barcelone, konačno zaustavljen Guardiola!

28.09.2016 u 22:37

U utakmicama drugog kola grupne faze Lige prvaka ove srijede Barcelona je preokretom svladala u gostima Borussiju M'gladbach 2:1, Guardiola je sa Cityjem odigrao 3:3 kod Celtica i prvi put ostao bez pobjede, dok je Atletico u Madridu svladao Bayern...

Ljubitelji nogometa mogli su uživati ove srijede u utakmicama Lige prvaka u kojima je palo pregršt golova i nije nedostajalo dramaturgije.

U skupini C bilo je najzanimljivije. Barcelona je u M'gladbach stigla bez Messija, ali u ulozi jasnog favorita, no domaćin nije bio impresioniran. U 34. minuti Thorgan Hazard doveo je Borussiju u vodstvo s kojim je otišla i na odmor.

U nastavku je naš Ivan Rakitić izašao u 60. minuti, a umjesto njega ušao je Arda Turan. Samo pet minuta kasnije Turčin je izjednačio na asistenciju Neymara, a u 74. minuti Pique je jednu odbijenu loptu ugurao u mrežu i tako donio bodove Kataloncima.

Sjajna je bila druga utakmica iste skupine. Pomalo neočekivano Celtic je u Glasgowu pružio žestok otpor Manchester Cityju i postao prva momčad u Guardiolinoj eri koja je uspjela izbjeći poraz protiv 'građana'.

Celtic je triput vodio uz dva pogotka Dembelea, ali Fernandinho, Sterling i Nolito spasili su bod gostima. Susret je završio 3:3 pa je Barca ostala sama na vrhu grupe s dva boda više od Cityja.

U skupini D imali smo reprizu polufinala prošlogodišnje Lige prvaka između Atletica i Bayerna. Opet je trijumfirala Simeoneova momčad zahvaljujući krasnom golu Carrasca u 35. minuti.

Rostov i PSV odigrali su 2:2 u istoj grupi pa je Atletico zasjeo sam na vrh, s tri boda više od Bayerna.

U skupini A nije bilo iznenađenja. Arsenal je pobijedio Basela 2:0 uz dva pogotka Walcotta, a PSG je gubio od Ludogoreca, no Matuidi i Cavani pobrinuli su se za preokret 3:1. Parižani u stopu prate 'topnike' na vrhu ljestvice.

U skupini B Napoli je ostvario visoku 4:2 pobjedu uz dva gola Mertensa protiv Benfice i tako čvrsto zasjeo na vrh, a Domagoj Vida odigrao je svih 90 minuta u remiju kijevskog Dinama kod Bešiktaša koji je zakomplicirao borbu za drugo mjesto.

Treće kolo igra se nakon reprezentativne pauze.