28.09.2016 u 08:38

• +23

Lige prvaka, 2. kolo, GNK Dinamo - Juventus FC

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl

U drugom kolu H skupine Uefine Lige prvaka, nogometaši Dinama na svom su stadionu dočekali Juventus

Oslabljeni, pomlađeni i u zadnje vrijeme uzdrmani Dinamo ipak nije imao snage za veći i jači otpor talijanskom velikanu. Od prve minute Allegrijeva momčad preuzela je kontrolu igre. Dinamo pak, sa samo dvojicom ofenzivno orijentiranih igrača (Soudani, Fernandes), nije ni pokušavao ići prema Buffonu pa je posao gostima bio olakšan.

I do prvog gola, kojem je kumovao Gortdon Schildenfeld, a podržao ga i Sigali, Juventus nije imao ozbiljni pokušaj prema Šemperovu golu. Istina, s dva je dalekometna projektila pokušao iznenaditi Hernanes, ali bili su to neprecizni udarci.

Propust Dinamovih braniča u 24. minuti iskoristio je Pjanić i vodu posve okrenuo na mlin Juventusa.

A nakon tog prvog jeftinog gola, Dinamo je psihički pao, što su gosti iskoristili samo pet minuta kasnije. Pjanić je dubinskom loptom pronašao Higuaina, a Argentinac takve prilike ne propušta.

Doduše, prije nego su primili i drugi gol, Dinamovi su igrači pogodili vratnicu, ali do te su prilike stigli iz prekida, kojeg je glavom propustio realizirati Schildenfeld.

Dakle, utakmica je veće tada bila riješena, barem što se pobjednika ticalo. Bilo je tek pitanje hoće li Juventus nastaviti u istom ritmu ili će se zadovoljiti ovim rezultatom.

Međutim, kako su u prvoj utakmici protiv Seville podbacili, Allegri se nije želio kockati pa je u nastavku Juventus nastavio u istom ritmu, bez prilike za iznenađenje. I onda je Dybala prekrasnim golom povećao na 3:0, okrunivši dobru igru svoje momčadi.

Novi problemi po Dinamovu stigli su u nastavku jer na teren su izašli i hrvatski igrači, Marko Pjaca i Mario Mandžukić, kojima je zadatak bio i dokazati se treneru. Pjaca je u svojoj prvoj akciji pokazao zašto ga je Juvenuts kupio, ali i Šemper se istaknuo.

Nažalost, Šemper je u samoj završnici utakmice primio još jedan gol, pa ispada jedan od lošijih pojedinaca svoje momčadi, a to u stvari nije bio. Krivac za četvrti gol zapravo je Schildenfeld od kojeg se Alvesova lopta odbila, prmijenila smjer i prevarila mladog Dinamovog vratara.

Do kraja utakmice 'modri' ipak više nisu primili pogodak, no podatak da su u zadnjih sedam utakmica po skupinama Lige prvaka primili čak 20 golova, a zabili samo jedan – djeluje zabrinjavajuće i otužno.

Potvrda Dinamove blijede igre vidljiva je i iz podatka da u okvir Juventusova gola nije uputio ni jedan udarac.

Sljedeću utakmicu Dinamo u skupini Lige prvaka igra 18. listopada kada će dočekati Sevillu.

Veliki Juventus privukao je na stadion u Maksimiru oko 25.000 gledatelja što je posljednji put viđeno kada je u Zagreb stigao madridski Real prije pet godina.

Puna je bila i sjeverna tribina na kojoj su se okupili najžešći navijači Dinama koji su se ovoga puta ograničili na podršku svom klubu bez vrijeđanja uprave, a jedini incident bila je tek jedna baklja bačena na travnjak.

DINAMO - JUVENTUS 0:4 (0:2)

DINAMO: Šemper - Šitum, Sigali, Schildenfeld, Pivarić - Antolić (Machado, 72), Benković, Jonas (Fiolić, 48) - Soudani, Fernandes (Hodžić, 58), Pavičić

JUVENTUS: Buffon - Barzagli (Pjaca, 68), Bonucci, Chiellini - Dani Alves, Khedira, Hernanes, Pjanić (Cuadrado, 46), Evra - Dybala, Higuain (Mandžukić, 71)

STRIJELCI: 0:1 Pjanić (24), 0:2 Higuain (31), 0:3 Dybala (57), 0:4 Šemper (85-ag)

SUDAC: De Sousa (Portugal)

GLEDATELJA: 25.000