25.08.2016 u 19:49

• +11

Uzvratna utakmica Play-offa Europske lige, Hajduk - Maccabi

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Čagalj

U play-offu Europske lige u akciji su dva hrvatska kluba. Lokomotiva od 20 sati gostuje kod Genka, a prvi susret je završio 2:2. Hajduk je od 20.30 domaćin Maccabiju, a Izraelci iz prve utakmice donose prednost 2:1. Tekstualne prijenose pratite na tportalu

Hajduk - Maccabi 3:4 - (2:1)

JEDANAESTERCI: 1:0 - Vlašić, 1:1 - Itzakhi, Tudor i Rajković brani, Ben Haimu brani Kalinić, Ohandza je promašio cijeli gol, Scarioneu brani Kalinić, 2:1 - Savvas, 2:2 - Orlando, 3:2 - Sušić, 3:3 - Medunjanin, Ćosić preko gola, 3:4 - Rikan

120' - u drugom produžetku nije bilo uzbuđenja, odluka će pasti iz jedanaesteraca
110' - vidi se kako su igrači obje momčadi iscrpljeni, Hajduk strpljivo čeka šansu iz brze kontre

105' - Sušićeva bomba sa 12-13 metara, ravno u Rajkovića koji je odbio
101 - Izraelci su sabili Hajdukove igrače u 20 metara, jedino je Ohandza ostao gore
94' - solo akcija Ohandze koji je od centra pretrčao par igrača Maccabija, ali je njegov udarac nogom zaustavio golman Rajković
91' - počeo je prvi produžetak

90+2' - kraj regularnog dijela
85' - Ohandzina majstorija, iz voleja sa 16 metara, ali pored gola
80' - Maccabi je opasno pritisnuo
72' - igra se primirila, Hajduk je zaigrao opreznije, čeka priliku iz kontre
65' - gužva u kaznenom prostoru Hajduka, Sušić je imao dobru priliku, ali je oklijevao
59' - 2:1 - GOOOL - opet je Sušić ubacio, a na pravom mjesto bio Ćosić, Hajduk je izjednačio rezultat iz prve utakmice
52' - 1:1 - GOOOL - ubačaj Scarionea s lijeve strane , loptu nitko nije dirao i ona je po dijagonali udarila malo u suprotnu vratnicu i otišla u mrežu
46' - početak drugog dijela

45'+2' - kraj prvog dijela
45' - velika prilika za Maccabi, Ben Basata iz sve snage sa osam metara preko grede
40' - 1:0 - GOOOL - ubačaj iz slobodnjaka s lijeva iskosa, lopta je sretno došla do Ćosića koji ju je nogom gurnuo u mrežu

37' - Sušić je najopasniji Hajdukov igrač, ali njegov lob sa 20 metara iskosa je otišao daleko od vrata
31' - pritisak Hajduka, Rajkovićeva loša procjena, a Sušić sa osam metara iz voleja preko gola
25' - prizeman oštar ubačaj Saida na pet metara je pokupio vratar Rajković u kojeg je nenamjerno udario Sušić, ipak sve je u redu s golmanom Maccabija
21' - Hajduk ne može ništa napraviti prema naprijed, ali srećom je u defanzivi odličan, svi ubačaji Maccabija su bez ikakvih muka uspješno riješeni
15' - Maccabi je bolji, Hajduk zasad totalno bezopasan
10' - kontra Izraelaca, Ben Basat s 18 metara ravno u Kalinića
5' - prvi korner na susretu za goste, ali je obrana 'bilih' to lako izbila
1' - počela je utakmica

Hajduk: Kalinić, Ismajli, Šimić, Ćosić, Memolla, Jefferson, Savvas, Sušić, Kožulj, Vlašić, Said
Maccabi: Rajković; Dasa, Medunjanin, Scarione, Ben Basat, Miha, Tibi, Ben Harush, Ben Haim I, Igiebor, Benayoun

Genk - Lokomotiva 2:0

70' - sve je bliže oproštaj Lokosa od Europe, Belgijci kontroliraju utakmicu
50' - 2:0 - GOOOL - Bailey je junak, sada je zabio, a asistirao mu je Trossard

45' - kraj prvog dijela
34' - pokušaj Perića, Lokomotiva je više nego ravnopravna, ali Genk ima veliku prednost, jer zagrebačkoj momčadi ni 1:1 nije dovoljno za prolaz
28' - obrana Bizota, Bočkaj je opasno zaprijetio
21' - Lokosi su uspjeli malo primiriti Genk, pokazali zube Belgijancima, ali premalo da bi se došlo do izjednačenja
10' - domaćin je mogao i do veće prednosti, spašavao je Zagorac
2' - 1:0 - GOOOL - 'Lokosi' su već primili pogodak, asistencija Baileyja, a strijelac je Samatta

Genk: Bizot; Uronen, Colley, Dewaest, Walsh; Bailey, Ndidi, Heynen, Trossard, Pozuelo; Samatta
Lokomotiva: Zagorac; Rožman, Perić, Majstorović, Bartolec; Bočkaj, Šunjić, Capan, Fiolić, Grezda; Marić

----------------------------------------------------------------------

'Svi smo svjesni prilike u kojoj smo se našli i vjerojatno ovo nitko nije ni sanjao, ali došli smo u situaciju da zadnja utakmica odlučuje o Euroligi. Priče kako mi nemamo što izgubiti ne drže vode. Možemo izgubiti Europsku ligu. U posljednje tri utakmice, dvije s Ukrajincima, te s Genkom na Maksimiru, mogli smo dosta naučiti, skupiti određenog iskustva. Iz utakmice u utakmicu smo u Europi bili sve bolji, tako da očekujem da ćemo i u ovom uzvratu biti pravi. Tražim maksimalnu disciplinu i trku, a onda možda budemo nagrađeni i dobrim rezultatom', rekao je trener Lokomotive Tomislav Ivković

'Rijeka je iza nas i razmišljamo samo o Maccabiju. Ovo je sport, nova utakmica i nova šansa. Svi znamo što donosi prolaz i sasvim smo okrenuti dvoboju s Izraelcima. Igrat ćemo tako da prođemo dalje, ali taktiku neću iznositi u javnost. Na treninzima sam vidio da su igrači motivirani i da željno iščekuju dvoboj. Moram naglasiti, nema prvih 11 ni drugih 11 jer svi žele nastupiti za Hajduk. Međutim, prvih 11 ću odrediti nakon zadnjeg treninga, a 20 igrača je u karanteni. Želja je velika, a nadam se da neće biti i prevelika. Da ne izgorimo u toj želji. Svi su zdravi i to je bitno', otkrio je strateg Hajduka Marijan Pušnik.