KVALIFIKACIJE ZA EL

Odlični euro rezultati hrvatskih predstavnika, pobjeda i dva remija

28.07.2016 u 21:25

U trećem pretkolu Europske lige danas će u akciju tri hrvatska predstavnika. Hajduk je gostovao kod Oleksandrije (18.30, Ukrajina), Lokomotiva pola sata kasnije igrala dvoboj na Maksimiru s Vorsklom (Ukrajina), a od 19.30 Rijeka je odmjeravala snage kod Istanbula Basaksehira (Turska). Tekstualne prijenose pratite na tportalu

Istanbul - Rijeka 0:0

90+2' - Under je izbio sam pred vratar Rijeke, ali Prskalo je sjajnom reakcijom sačuvao remi
86' - sve jači pritisak istanbulske momčadi, Rijeka odolijeva te je sve bliže remiju u prvom ovosezonskom nastupu u Europi
79' - domaćin ima terensku incijativu
70' - Višća si je otvorio prostor za udarac, a pokušaj je otišao pored riječkog gola
54' - najveća prilika, Gavranović je odigrao za natrčalog Tomasova koji je malo iskosa s lijeva utrčao u kazneni prostor izbivši sam pred vratara Babacana koji je odličnom reakcijom spriječio gol

45' - kraj prvog dijela u kojem je Rijeka bila više nego ravnopravna
29' - Vešović glavom, ali je vratar Babacan možda i prvo ime utakmice
20' - Turci pokušavaju glavom, Rijeka je sretno preživjela
12' - Tomasov izgleda najraspoloženije kod gostiju, još nedostaje preciznosti u udarcu
7' - Tomasov s 25 metara, ali je Babacan to zaustavio
1' - počela je utakmica

Bašakšehir: Babacan; Ucar, Ayhan, Epureanu, Albayrak; Emre Belozoglu, Tekdemir; Višća, Holmen, Madueira; Batdal
Rijeka: Prskalo; Zuta, Elez, Mitrović, Ristovski; Tomasov, Bradarić, Maleš, Vešović; Gavranović, Bezjak

Lokomotiva - Vorskla
0:0

90' - posljednju pravu situaciju imali su gosti, ali Ditiatijev je pucao glavom preko gola
75' - kao da su se i jedni i drugi zadovoljili ovim rezultatom, nema previše rizika
60' - i u nastavku ista priča, sramežljivi pokušaji s obje strane

45' - u završnici su lokosi imali dvije sjajne prilike, ali nema gola
40' - poluvrijeme koje će se brzo zaboraviti
15' - nema golova, ali ni zicera na Maksimiru

Lokomotiva: Zagorac, Bartolec, Rožman, Perić, Majstorović, Ivanušec, Capan, Ćorić, Grezda, Fiolić, Marić
Vorskla: Shust, Siminin, Perduta, Sklyar, Kobakhidze, Tkachuk, Khlobas, Chesnakov, Dytiatiev, Rebenok, Zarichniuk

Oleksandrija - Hajduk 0:3

90' - 0:3 - GOOOL - brilajntna asistencija Sušića i bijeg te gol Ohandze
86' - Ukrajinci su nervozni, prvo su namjerno nagazili Bašića, a zatim laktom u trbuh udarili Milića
84' - Ohandza je napravio kaos u kaznenom prostoru domaćina, gurnuo za peterac, ali nikoga nije bilo
82' - 0:2 - GOOOL - i Erceg postiže prvijenac, poslije kornera bio je najviši u skoku i pogodio
79' - I Hajduk je sada pokazao zube, Levonidov je bio prezan i odbio u kroner
75' - Ponomar je neshvatljivo ostao nečuvan, srećom po Hajduk, njegov volej s desetak metara nije bio jak i išao je ravno u Kalinića
65' - fenomenalna reakcija Klainića, ispružio se koliko je dug i obranio pokušalj Jarečuka
60' - koja pogreška dva Hajdukova igrača, na kraju se sam našao Ponomar pred Kalinićem koji mu je ušao u zadnji trenutak u udarac
53' - 0:1 - GOOOL - Hajduk je poveo golom Ćosića, Vlašić je pucao, vratar nespretno odbio do Ćosića, a ovaj iz blizine zatresao mrežu

45' - kraj prvog dijela
37' - dogodilo se naguravanje u ukrajinskom šesnaestercu, požutili su najborbeniji Basov i Nižić
33' - Milić raspalio sa više od 25 metara, Levonidov je siguran
27' - Jefferson kao da spava kada ima loptu u nogama, izgubio ju je, a u nastavku akcije Kalinić je zaustavio udarac Ponomara
19' - opasno je živjela hrvatska momčad, dvije situacije gdje je lopta bila na petercu, ali srećom obrana 'bilih' je to izbila
13' - ubačaj iz kornera, lopta je proletjela na pet metara, ali nitko od igrača Hajduka nije bio na pravom mjestu, šteta
10' - Said je opalio sa 16 metara, neprecizno po Levonidova
10' - Hajduk se još nije približio vratima domaćina, no zato nije ni igračima Oleksandrije dozvolio priliku
5' - u početnim minutama dosta prekršaja od strane igrača Hajduka, jednu sigurnu intervenciju imao je Kalinić, pravovremeno je istrčao i pokupio loptu ispred ukrajinskog napadača

Oleksandrija: Levonidov, Mikitsej, Kuliš, Ponomar, Žičkov, Zaporožan, Gitčenko, Šendrik, Banada, Kozak, Basov
Hajduk: Kalinić - Juranović, Ćosić, Nižić, Milić - Jefferson, Bilij - Kožulj, Vlašić, Sušić - Said

---------------------------------------------------------

'Ukrajinci su jača momčad od Rumunja, a iz viđenog riječ je o vrlo ozbiljnoj momčadi. Fizički su jaki i vrlo opasni iz prekida. Neće igrati "mali" igrači, da se našalim, premda su moji svi igrači veliki i dobri. Trebamo pripaziti na skok igru i prekide. To će biti jako važno u prvoj utakmici, ali važni će biti i drugi nogometni elementi, mnogo trke, borbenosti i posebno igra jedan na jedan. Trebamo dobivati duele, imati srce i muda, igrati muški', odlučan je trener Hajduka Marijan Pušnik

'Sigurno da nam je suparnik daleko jači nego prijašnja dva, a dobio sam informacije od Darija Srne i Igora Jovičevića da je riječ o vrlo ozbiljnoj momčadi koja je bila peta u Ukrajini. Vorskla nije bezazlen suparnik, pogotovo kada znamo koliko Ukrajinci ulažu u nogomet i stalno napreduju. Napravili smo snimku od 15 minuta s njihovim vrlinama i manama, ali možemo mi analizirati mnogo toga, ali na kraju se odlučuje na terenu i odlučuju igrači', pojasnio je strateg Lokomotive Tomislav Ivković

'Natjecanje u 1. HNL je jedno, a ovo je ozbiljan europski suparnik protiv kojeg ćemo morati više razmišljati i kako se obraniti, kako se taktički zatvoriti i smanjiti broj tehničkih i taktičkih grešaka na minimum. Prije svega moramo se orijentirati na ono što smo dobro radili, ali i na svoje probleme. Mislim da su svi igrači svjesni, a na kraju krajeva i željni igrati ovdje u Istanbulu i ostvariti dobar rezultat', rekao je trener Rijeke Matjaž Kek